poyrazoğlu otomotiv etiler

Hallaçlar ve Barutçular yenileniyor

Merkezefendi Belediyesi tarafından Hallaçlar  ve Barutçular Mahallesi’nde başlatılan yol çalışmaları devam ediyor. Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, “Böyle güzel üst kalitede bir üst yapıyı Hallaçlar Mahallesi ile buluşturduğumuz için mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum” dedi.

05-05-2018 10:52

Merkezefendi Belediyesi ilçe genelindeki 50 mahallede başlatmış olduğu yol çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda geçtiğimiz aylarda Hallaçlar ve Barutçular Mahallesi’nde başlatılan yol çalışmalarında sona yaklaşılıyor. Merkezefendi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen çalışmalarda 30 bin metrekare parke taşı, 6 bin 500 metre bordür taşı döşendi.

Çalışmaların yapıldığı bölgelerde incelemelerde bulunan Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, “İlçemizin 50 mahallesinde üst yapıyla ilgili çalışmalarımızı son sürat devam ettiriyoruz. Hallaçlar Mahallesi de bu çalışmalarımızdan nasibini en çok alan mahallelerimizden. Neredeyse bütün sokaklara parke taşı olarak döşemiş durumdayız. Önümüzdeki günlerde de Hallaçlar’ın karşı bölgesindeki sokaklara girmiş olacağız. Yaklaşık 1 milyon liralık yatırımla Hallaçlar Mahallesi’nin üst yapıyla ilgili çalışmalarını kısa süre içerisinde tamamlamış olacağız” dedi.

“Kamulaştırmalarımızı tamamlayacağız”

Aynı zamanda uzun yıllar önce geçen imar hatlarında yollar üzerinde kalan evlerle ilgili kamulaştırma çalışmaları da yaptıklarını söyleyen Subaşıoğlu, “Artık Hallaçlar’ın köy içinden geçip yukarıda Başkarcı’ya bağlanan yolla ilgili de genişletme çalışmalarımızda  sona gelmek üzereyiz. Kamulaştırmalarımızı inşallah tamamlayacağız. Nihayetinde Hallaçlar Mahallemizin üst yapısı komple yenilenmiş olacak. Hallaçlar Mahallemize, burada yaşayanlarımıza, mahalle sakinlerimize hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu. 

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Hallaçlar ve Barutçular yenileniyor
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör