etiler poyrazoğlu otomotiv
17 Şubat 2020 Pazartesi

Hakim çift, köy düğünüyle evlendi

Üniversite eğitimleri sırasında tanışarak birbirlerine aşık olan, Çanakkaleli hakim Betül Uğur ve Çallı hakim adayı Halil Ayhancı, Denizli'nin Çal İlçesi'nde düzenlenen köy düğünüyle hayatlarını birleştirdi. Genç çift, en mutlu günlerinde düğün arabası olarak faytona bindi.

18-07-2017 17:16

Çallı Halil Ayhancı ile Çanakkaleli Betül Uğur, 2010 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni kazandı. 4 yıl aynı sınıfta öğrenim gören gençler arasında aşk başladı. Çift, 2014 yılında eğitimlerini tamamladı.

İzmir'de yüksek lisans yapan Halil Ayhancı, 2016'da Çal'da avukatlık bürosu açarak mesleğe ilk adımını attı. Çanakkaleli Betül Uğur ise, 7 ay önce Isparta'da hakimlik görevine başladı. Çift evlenmeye karar verdi, ancak hakim ile avukatın yasa gereği aynı kentte görev yapamaması nedeniyle, Halil Ayhancı fedakarlık yaparak avukatlık mesleğini bıraktı. Evlenmek istediği Betül Uğur ile birlikte olabilmek için hakimlik sınavına giren Ayhancı sınavı kazandı. Hakim ile hakim adayı Çal'ın Selcen Mahallesi'nde geçtiğimiz cumartesi günü düzenlenen köy düğünüyle evlendi.

Çal ilçesinin geleneklerine göre yapılan düğünde erkek tarafı olan ellerinde bayrak taşıyan atlılar, davul ve zurnalar eşliğinde gelin almaya gitti. Gelin ile damat, gelin arabası olarak faytonu kullandı. Faytonun ön kısmında atlılar, arkasında ise davul zurna ekibi yer aldı. Çift, Selcen Mahallesi'nde iki gün süren köy düğünü ile dünya evine girdi. (DHA)

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Hakim çift, köy düğünüyle evlendi
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör