etiler poyrazoğlu otomotiv

Güzel bir sezon bizi bekliyor

Bu sezon Türkiye Basketbol Ligi’nde mücadele edecek olan Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket Takımı Baş Antrenörü Şahin Ateşdağlı,  yeni sezon öncesi açıklamalarda bulundu. Denizli Basket’in yeni transferleri DaVonte Lacy ve Mishula’da şampiyonluk yaşamaya geldiklerini söyledi.

06-09-2019 11:55

Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket, yeni sezon öncesi hazırlıklarını sürdürüyor. Günü çift antrenmanla geçiren Denizli Basket’in Baş Antrenörü Şahin Ateşdağlı çalışmalara 19 Ağustos’ta  başladıklarını söyledi. Ateşdağlı, “Antrenmanlara ayın 19’unda başladık. Hazırlık sürecindeyiz. Eski takımdan 9 kişi taşıdık buraya. Onunla beraber yeni gelen oyuncularımız var. Adaptasyonu sağlamaya çalışıyoruz. Yabancı oyuncularımız bu hafta katıldılar bize. Onlarla beraber bir uyum sağlamaya çalışıyoruz. Oynadığımız sistem hemen hemen aynı. Geçen sene oynadığımız sistemi oynuyoruz. Şuan da tüm yoğunluğumuzla çalışıyoruz” diye konuştu.

Şampiyonluk yaşamaya geldik

Yeni transferler DaVonte Lacy ve Mishula ise Türkiye’ye başarılı olmak için geldiklerini söyledi. Memnunum DaVonte Lacy,  “Türkiye geldiğim için oldukça memnunum. Denizli ve Türkiye’den, yemeklerden oldukça memnunum. İyi bir stadımız var. Daha önce Türkiye’de bulunmadım. Ancak televizyondan gördüğüm kadarıyla Türk takımları hakkında bilgiye sahibim. Türk basketbolu hakkında güzel düşüncelere sahibim” diye konuştu. 

Ukrayna Milli Takım formasını giyen ve A Milli Basketbol takımımıza karşı mücadele eden Mishula,  “Denizli’de olmaktan oldukça mutluyum. Teknik ekipten, kulüpten ve salonumuzdan memnunum. Türkiye geleli 4-5 gün oldu. Türk basketbolu hakkında pek fazla bilgiye sahip değilim. Türkiye Milli Takımı’na karşı 3 defa oynadım. Buradaki basketbola ilgiden oldukça memnunum” dedi.

 Orhan MIKIROĞLU

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Güzel bir sezon bizi bekliyor
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör