poyrazoğlu otomotiv etiler

Güvensiz ürüne sıfır tolerans

Denizli Ticaret İl Müdür Vekili Süleyman Yener Pektaş,  15-21 Mart Tüketici Haftası dolayısıyla yaptığı açıklamada, güvensiz ürüne karşı sıfır tolerans prensibi ile çalıştıklarını vurgulayarak, “Sorun varsa haklarını ertelemeyin” çağrısında bulundu.

14-03-2018 18:02

Ticaret İl Müdür Vekili Süleyman Yener Pektaş,  tüketicinin korunması alanında farkındalık oluşturmak ve tüketicilerin bilinçlenmesi amacıyla 15 Mart’ın  Tüketici Hakları Günü, 15-21 Mart haftasının  da Tüketici Hakları Haftası olarak ilan edildiğini söyledi.   “Bilinçli Tüketici, Basiretli Tacir” sloganı ile çıkartılan yeni kanunlarla tüketici haklarının korunduğunu vurgulayan Pektaş, “Tüketicinin korunmasına yönelik yürütmüş olduğumuz bir diğer faaliyet, sorunları kaynağından çözmek amacıyla yapmış olduğumuz piyasa gözetim ve denetim faaliyetlerdir. Vatandaşlarımız gönül rahatlığıyla alışveriş yapabilmeleri için gümrüklerde yapılan denetimlerin yanı sıra piyasaya arz edilmiş ürünler üzerindeki denetimlerimizi Denizli ve Uşak illerinde yürütüyoruz” dedi.

Denizli Ticaret Müdürlüğü olarak “Güvensiz Ürüne Karşı Sıfır Tolerans” prensibi ve “Bilinçli Tüketici Basiretli Tacir” anlayışı içinde çalışmalarına devam ettiklerini açıklayan Pektaş, açıklamasına şöyle devam etti:  “Tüm çalışmalarımızın neticesinde tüketicinin korunması alanında bir farkındalık oluşturarak, tüketicimizin bilinçlendirilmesini ve haklarını kolayca aramasını hedefliyoruz. Bu hedef doğrultusunda çalışmalarımız artarak devam edecek”

Pektaş,  Denizlili tüketicilere “sorun varsa haklarınızı ertelemeyin”  ve  “mağdur olmamak için bilgi sahibi olun” çağrısında bulundu.

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Güvensiz ürüne sıfır tolerans
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör