poyrazoğlu otomotiv etiler

Gürlesin destekledi,  Türkiye şampiyonu oldular

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’in spor tesisi atağında imkan sağladığı Akköy 75. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu’ndaki öğrenciler büyük bir başarıya imza attı.

21-10-2017 10:00

Sağlıkta, güvenlikte, sosyal belediyecilikte ve eğitim alanında Pamukkale İlçesi’nde çok önemli yatırımlara imza atan Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, özellikle eğitim alanındaki desteklerin bir gün mutlaka ülkenin gelişimi için olumlu katkıları olacağını belirtiyor. Göreve geldiği günden bugüne eğitim alanında okullara spor kompleksi, konferans salonu, oyun alanları yapmasıyla dikkatleri üzerine çeken Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, ilçe genelindeki okulların ihtiyaç ve gereksinimlerinin tespit edilmesi ve eksikliklerin giderilmesiyle ilgili destekleri, okullardaki başarıyı da artırdı.  

“ÖĞRENCİLERİN BOCCE’YE İLGİSİ ARTTI”

Pamukkale’nin Akköy Mahallesi’nde bulunan 75. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu’nda atıl vaziyette olan ve kullanılamayan alanı gelen talep üzerine değerlendiren Pamukkale Beledilesi,  okula Bocce Sahası kazandırdı. Yapılan sahada oyuna ilgi duyan çocuklar öğretmenlerinin de desteğiyle kendilerini geliştirerek Türkiye Şampiyonu oldular. 75. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni Sadık Çelik, Boccenin en eski spor dallarından birisi olduğunu söyleyerek, “Bocce’nin ata sporlarımızdan olduğunu söylemek mümkündür. Bu oyunu okulumuzda oynayabileceğimiz, maçlarımızı ve çalışmalarımızı yapabileceğimiz bir yer bulma saha oluşturma çabasına girdik. Şuan ki Bocce sahamız çok atıl vaziyetteydi dikenler, toprak yüksek bir yerdi. Pamukkale Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Gürlesin’in desteğiyle ilk önce zemin düzeltildi sonra toprak atımı yapıldı ve kilit parke döşenmesiyle bir sahaya kavuştuk” dedi. 

Beden Eğitim Öğretmeni Çelik,  okul takımının Antalya Kemer’de yapılan finalde hem okulu, hem Pamukkale’yi hem de Denizli’yi  başarılı bir şekilde temsil ettiğini belirterek, Türkiye birinciliğini kazandıklarını söyledi. 

Zeynep İçen, Sıla Kaptan, Medine Kuluç, Ayşe Yağmur Cansever’den oluşan 75.yıl Cumhuriyet Ortaokulu Bocce Küçük Kız Takımı, Denizli’de 32 takım arasında birinci olmayı başardı. Ankara Kahramankazan’da yapılan bölge şampiyonasında, 16 takım içinde şampiyon olan Bocce Takımı, ardından Antalya Kemer’de yapılan ve 16 takımın katıldığı Türkiye finallerinden de mutlu sonuçla dönerek, Türkiye Şampiyonu oldu.

“GURUR VERİCİ”

 “Halkımıza hizmet etme aşkımızla birlikte, Pamukkale İlçe’mizde geleceğe yönelik ne gibi katkılar yapabilirizin sorusunu her gün kendimize soruyoruz” diyen Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin,  “Sağlıkta, güvenlikte, sosyal belediyecilikte, eğitimde günü birlik değil kalıcı işler yaptığımızı artık tüm halkımız bilincinde. Her yeni günde halkımıza daha çok nasıl faydalı işler yapabilirizin peşindeyiz. Bu maksatla, okullarımızdan gelen talepleri dikkatlice, ivedilikle inceliyoruz. Yine destek verdiğimiz Akköy Mahallesi’nde bulunan 75. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu öğrencilerimizin, birçoğumuzun adını bile belki duymadığı ama farklı ve güzel spor dallarından olan Bocce oynayabilmeleri için Bocce Sahası isteklerini geri çevirmedik. Bugün de öğrencilerimizin Bocce sporu ile Türkiye Şampiyonu olduğu haberini aldık. Desteklerimizin başarılı sonuçlara vesile olması gurur verici” diye konuştu

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Gürlesin destekledi,  Türkiye şampiyonu oldular
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör