etiler poyrazoğlu otomotiv
20 Haziran 2019 Perşembe

Güneşi gören parklara koştu 

Denizli’de  güneşin açmasını fırsat bilen vatandaşlar soluğu piknik alanlarında aldı. Üniversite ve lise öğrencilerinin akın ettiği Çamlık Parkı’nda yaz mevsimini anımsatan görüntüler oluştu. 

19-02-2019 18:05

Kentte aylardır süren soğuk ve yağışlı hava son günlerde yerini güneşli havaya bıraktı. Dondurucu soğukların ve son yıllardaki en bereketli kar yağışlarının yaşandığı kentte güneşi gören Denizlililer, hafta sonu tatiline de fırsat bilerek soluğu piknik alanlarında aldı. Kent merkezinde yaşayan vatandaşların uğrak yeri olan Çamlaraltı Mahallesindeki Çamlık Parkı’ndaki görüntüler yaz günlerini andırdı. Liseli ve üniversite öğrencilerin akın ettiği parkta, etler pişirildi, salatalar hazırlandı. Gençler kendi aralarında top oynarken, minikler ise çocuk parklarında eğlenceli vakit geçirdi. 

“Topumuzu da aldık mangala geldik” 

Arkadaşlarıyla birlikte hafta sonunu değerlendirmek için piknik yapmaya  geldiklerini belirten İlayda Bayırcıklı, “Topumuzu aldık, mangala geldik. Köftemiz, sucuğumuz ve tavuğumuz var. Hafta sonları genelde geliriz. Vaktimiz eğlenceli geçiyor, top oynuyoruz” dedi. Kışın soğuk geçtiğini ifade eden Furkan Karataş ise, güneşin doğmasını fırsat bilerek mangal yakmaya geldiklerini kaydetti. Karataş, mangalın ayda bir iki kere de olsa yapılması gerektiğini, kendilerinin de fırsat buldukça geldiklerini sözlerine ekledi. 

“Üzerimizdeki negatif enerjiyi atacağız” 

Havaların ısınmasıyla üzerilerindeki negatif enerjiyi atmaya geldiklerini dile getiren Sergen Çokal da, “Kafa dağıtmaya geldik, Güzel havadan yararlanarak belediyemizin yaptığı Çamlık Parkı’nda  bol oksijen ve proteinle depolayacağız.  Günümüzü güzel bir şekilde tamamlayacağız” diye konuştu. İHA

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Güneşi gören parklara koştu 
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör