Göz nurları görücüye çıktı

Merkezefendi Halk Eğitimi Merkezi ve ASO Müdürlüğü tarafından 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılında düzenlenen kurslarda üretilen eserlerin yer aldığı yıl sonu sergisi açıldı. 

13-04-2019 10:53

Merkezefendi Belediyesi Bereketler Toplantı ve Sergi Salonunda düzenlenen serginin  açılışına Cumhuriyet Başsavcısı Ergül Yılmaz, Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu ve eşi, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Merkezefendi İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Kılınç, okul müdürleri, öğretmenler, kursiyerler ve misafirler katıldı.

Serginin açılışında Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Halk Oyunları ekibi açılışa katılanlara ege bölgesi oyunlarından oluşan bir gösteri sundu. Program Halk Eğitimi Merkezi ve ASO Müdürlüğü kursiyerlerinden oluşan gitar ve yan flüt dinletisi, okuma yazma kurslarına katılan Hafize Hazer’in duygu düşüncelerini anlatması ve  kursiyerlerin bağlama eşliğinde müzik dinletisi sunması ile devam etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, “Denizli bir eğitim ve başarı şehridir. Her alanda kendisini ispatlamış bir şehirdir. Bizler, Denizli’de sadece eğitim öğretim alanında 1. ve 2.lik gibi dereceler için yarışmıyoruz. Bizim derdimiz her alanda güzel çalışmalara imza atmak. Hayat Boyu Öğrenmeye katılımda Türkiye ortalaması yaklaşık  yüzde 5.8 iken Denizli olarak oranımız ise 20,80’dir. Türkiye ortalamasının yaklaşık 4 katı üstündeyiz. Bu durum da bize ayrıca gurur veriyor” dedi. Protokol konuşmalarının ardından sergi açılışı protokol üyelerince kurdele kesilerek yapıldı. Kurslarda yapılan ürünlerden oluşan el emeği göz nuru eserler protokol ve misafirlerden büyük beğeni topladı. 

Haber Merkezi

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Göz nurları görücüye çıktı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör