poyrazoğlu otomotiv
27 Mayıs 2019 Pazartesi

Görüntü yüzde 100 yerli

Pamukkale Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Biyomedikal Mühendisliği Bölümü öğrencileri, MRCP’de görüntü kalitesini yükseltecek, doğal bitkisel karışımlarla kontrast madde tasarladı. PAÜ Teknoloji Fakültesi Biyomedikal Mühendisliği Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ahmet Koluman yönetiminde Biyomedikal Mühendisliği Bölümü öğrencilerinden Berkay Önal ve Emre Yüce, MRCP çekiminde görüntü kalitesini yükseltecek doğal bitkisel karışımlarla kontrast madde (ilaç) tasarladı.

12-09-2018 15:17

Üniversite öğrencileri tarafından tasarlanan ürün hakkında bilgi veren Teknoloji Fakültesi Biyomedikal Mühendisliği Öğretim Üyesi Doç.Dr.Ahmet Koluman, ‘‘Üretilen bu maddenin en önemli özellikleri arasında yüzde 100 doğal olması ve MRCP’de kullanılan diğer kontrast maddelere göre daha iyi bir görüntü vermesi yer alıyor. Söz konusu ürünün elde edildiği bitkiler ülkemize özgü olup, ekonomik olarak kolay elde edilebilir ve uygulaması kolay olarak tanımlanmaktadır. Ürünün ön çalışmaları umut vaat etmekte olup, faz 2 çalışmalar için tasarımlar tamamlanmıştır. Bu amaçla ürünün piyasaya sunulması için gereken ileri analizler tasarlanmış olup, çalışmalar başlatılmıştır. Ürünün analizleri takiben Pamukkale Üniversitesi’nin adını içerecek şekilde ticarileştirilmesi hedeflenmektedir’’ dedi.

Kontrast maddeyi tasarlayan öğrenciler Berkay Önal ve Emre Yüce ise, bitkisel karışımlarla hazırladıkları maddeyle görüntü kalitesini artırması sonucunu elde etmenin sevincini yaşadıklarını söyledi.
Haber Merkezi 
 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Görüntü yüzde 100 yerli
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör