etiler poyrazoğlu otomotiv

Görme engelli genç kız gitarla hayata bağlandı

Denizli'de okulda tanıştığı gitarı hayatının merkezine taşıyan 16 yaşındaki görme engelli Ceyda Çınar, bu alandaki yeteneğini geliştirip, konservatuvara gitmeyi hedefliyor.  Şarkı söylerken kendini  çok iyi hissettiğini söyleyen Ceyda, “Müzik benim gören gözüm, duyan kulağım oldu” diye konuştu. 

10-09-2019 15:43

Doğuştan görme engelli Ceyda Çınar, eğitim gördüğü özel bir okulda öğretmenlerinin yönlendirmesiyle 10 yaşında gitarla tanıştı. Gitarda kendisini hızla geliştiren ve bu alanda yetenekli olduğu belirlenen Çınar, Merkezefendi Belediyesinin etkinliklerinde sahne almaya başladı. Son olarak 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinliğinde sahneye çıkarak izleyenlerin beğenisini kazanan Çınar, sanatçı Haluk Levent ile konser vermenin hayalini kuruyor. 

Çınar, gazetecilere yaptığı açıklamada, hayatının gitarla tanıştıktan sonra değiştiğini, insanlara kendisini en iyi müzikle anlatabildiğini söyledi.  Hayatını tamamen müzik üzerine kurmak istediğini vurgulayan Çınar, gelecekte müzik öğretmenliği okumayı ve konservatuvara gitmek istediğini anlattı.

Haluk Levent ile şarkı söylemek istiyor

Zamanının büyük bölümünün gitar çalmakla geçtiğine işaret eden Çınar, "Gitarımı elime alınca dünyalar benim oluyor. Müziği çok seviyorum. Şarkılarımı duyanlar sahneye çağırmaya başladı. Sahnede şarkı söylerken kendimi çok iyi hissediyorum. Müzik benim gören gözüm, duyan kulağım oldu. İnsanlara şarkılarımı söylemek çok hoşuma gidiyor. Beni ayakta tutan şey müzik diyebilirim. En sevdiğim sanatçı Haluk Levent. Benim gibi engelli insanlara ve yardıma ihtiyaç duyanlara el uzatıyor. Onunla tanışmayı ve sahneye çıkıp birlikte şarkı söylemeyi çok isterim" diye konuştu.

AA

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Görme engelli genç kız gitarla hayata bağlandı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör