poyrazoğlu otomotiv etiler
23 Şubat 2019 Cumartesi

Gökpınar ve Tekke’ye kapalı pazaryeri

Pamukkale Belediyesi’nin Gökpınar ve Tekke Mahallelerinde inşa ettiği kapalı pazaryeri tamamlanma aşamasına geldi. Pazaryerinin kısa sürede hizmete gireceğini ifade eden Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Bu bölgede ihtiyaç olan kapalı pazar yerimiz vatandaşlarımıza hayırlı olsun” dedi.

10-07-2018 18:43

Pamukkale Belediyesi, Tekke ve Gökpınar Mahalleri sakinlerinin kapalı pazar yeri talebini yerine getirdi. Tekke ve Gökpınar Mahallerinin birleştiği bölgede 350 metrekare alana inşa edilen Gökpınar-Tekke Kapalı Pazar Yeri’nde sona yaklaşıldı. Sadece bu iki mahalle değil bölgedeki diğer mahallelerde yaşayan vatandaşlara da hizmet verecek olan pazar yerinde çevre düzenlemeleri ile tuvaletler ve mescit çalışmaları ise devam ediyor. Yaklaşık bir ay sonra pazar yeri hizmete girmiş olacak. Haftada bir gün pazar kurulacak olan tesis düğün, mevlit ve asker ağırlama gibi törenlere de ev sahipliği yapacak. Gökpınar-Tekke Kapalı Pazaryeri’nin 350 bin lira maliyetle yapıldığı bildirildi.  

Vatandaşlar durumdan memnun

Tekke Mahalle Muhtarı İlker Ona, yapılan bu tesisin önemine değinerek, “Burada pazar yerine ihtiyacımız vardı. Belediye Başkanımız Hüseyin Gürlesin’e konuyu aktardık. Yapılan incelemeden sonra bu pazar yerinin yapılma kararı alındı. Bu tesis yaklaşık 10 bin vatandaşa hizmet verecek. Önceden sokak aralarında kurulan pazarımız artık yazın sıcaktan, kışında yağmurdan etkilenmeyecek şekilde kapalı alanda kurulacak. Mahalle halkımız adına Başkan Gürlesin’e teşekkür ederim. Bizim taleplerimizi dinleyerek gerekli çalışmaları yapıyor” dedi

Mahalle sakinlerinden Bayram Yılmaz, Hatice Özbakar ve Cennet Duray da pazar yeri sayesinde daha rahat alış veriş yapma imkanı bulacaklarını belirterek, “Daha önce pazarımız hem biz uzak hem de açıkta oluyordu. Bu pazaryeri açıldığında daha rahat alış veriş yapma imkanımız olacak. Bu hizmet başta olmak üzere mahallemize yaptığı her şey için Başkanımız Hüseyin Gürlesin’e teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

“Pamukkale halkı her şeyin en iyisine layık”

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin,  68 mahallenin tamamına hizmet götürmek için yoğun bir şekilde çalıştıklarını hatırlatarak, “Gökpınar ve Tekke mahallemizde yaşayan vatandaşlarımızın pazar yeri konusunda talepleri oldu. Neler yapılabilir diye araştırma yaptıktan sonra bu hizmetin gerekli olduğu ve halkımız kolaylık sağlayacağını belirledik. Kısa sürede hemen çalışmalara başladık. Taban alanı 350 metrekare olan kapalı pazaryerimizde çalışmalarda sona yaklaşıldı. Çevre düzenlemeleri ile birlikte mescit ve tuvaletlerin inşası da tamamlandıktan sonra vatandaşlarımız alışverişlerini sağlıklı bir şekilde yapabilecekler. Biz her şeyin en iyisine layık olan Pamukkaleli vatandaşlarımız için çalışmaya devam edeceğiz” dedi. 

Haber Merkezi

 

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Gökpınar ve Tekke’ye kapalı pazaryeri
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör