poyrazoğlu otomotiv
25 Mayıs 2019 Cumartesi

Gökbel’den seçmene çağrı

AK Parti Pamukkale İlçe Başkanı Uğur Gökbel, seçmen listelerinin bugünden itibaren muhtarlıklarda askıya çıkacağını belirterek, “Seçmenlerimiz mutlaka sandığa giderek tercihlerini yapmalıdırlar. Bunun için de seçmen listelerini kontrol etmeleri önem taşıyor” dedi. 

04-01-2019 12:35

Yüksek Seçim Kurulu’nun  31 Mart  Pazar günü yapılacak mahalli idareler seçimi için hazırladığı takvim çerçevesinde seçim sürecinin başladığını belirten  AK Parti Pamukkale İlçe Başkanı Uğur Gökbel, “Muhtarlık bölgesi askı listeleri bugün  saat 08.00'den 17 Ocak Perşembe günü saat 17.00'ye kadar askıda kalacak. Bina bazında seçmen kayıtlarının www.ysk.gov.tr adresinden sorgulanması sona erecek. Bu süre zarfında seçmenlerimizin askıya çıkarılan listeleri mutlaka kontrol etmeleri, eğer sandığa gitmelerine mani bir durum varsa, bir an önce gerekli müracaatlarda bulunarak gerekli düzeltmeleri yapmaları gerekiyor” dedi.

Oy kullanmanın hem vatandaşlık hakkı, hem de görevi olduğunu hatırlatan İlçe Başkanı Gökbel, “31 Mart Pazar günü yerel seçimlerde size 5 yıl boyunca hizmet edecek muhtarları, belediye başkanlarını ve meclis üyelerini seçeceksiniz. Bu anlamda sandığa gitmeniz, iradenizi ortaya koymanız büyük önem taşıyor. Seçimlere olan ilgi aynı zamanda katılımcı demokrasiye olan inancın da göstergesidir. Siz değerli seçmenlerimize mutlaka sandığa gitmeniz çağrısında bulunuyorum” diye konuştu. 

Herkesin oy kullanabilmesi için seyyar sandık uygulamasının bu seçimlerde de devam ettiğini belirten AK Partili Gökbel, “Hastalığı veya engeli sebebiyle yatağa bağımlı seçmenlerin bir yakını tarafından "www.ysk.gov.tr" internet adresinden temin edilecek "seyyar sandık kurulu talep formu" ile 4-17 Ocak arasında ilçe seçim kurulu başkanlığı veya buraya gönderilmek üzere muhtarlıklara başvuru yapılması gerekiyor. Bir önceki seçimde kalıcı olarak yatağa bağımlı olduğu tespit edilerek seyyar sandık seçmen listesine dahil edilmiş seçmenlerden yeniden sağlık raporu istenmiyor” hatırlatmasını yaptı.

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Gökbel’den seçmene çağrı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör