etiler poyrazoğlu otomotiv
23 Eylül 2018 Pazar

‘Girişimci Kadınlar Harekete Geçiyor’ Projesi Tamamlandı

Erasmus+ Projesi Erasmus+ programı kapsamında Türkiye’nin dahil olduğu 5 ülkeden 37 genç kadın, Aktif Gönüllü Gençler Derneği’nin düzenlediği "Girişimci Kadınlar Harekete Geçiyor” projesine katıldı. 

22-09-2017 19:18

Erasmus+ Projesi Erasmus+ programı kapsamında T.C. Avrupa Birliği Bakanlığı Türkiye Ulusal Ajansı ve Avrupa Komisyonu tarafından desteklenen "Girişimci Kadınlar Harekete Geçiyor!” projesi Aktif Gönüllü Gençler Derneği (AGEDER) tarafından geçen hafta başarı ile tamamlandı.

Proje kapsamında Bulgaristan, Romanya, Litvanya, Letonya ve Türkiye’den 37 gençlik çalışanı Denizli’de 5 gün boyunca yaygın eğitim metotları kullanılarak tasarlanmış çeşitli atölye çalışmalarına katılarak “Girişimcilik”, “Dijital Yeterlilik”, “Yabancı Dilde İletişim Kurma”, “Toplumsal, Kültürler Arası, Sosyal, Aktif Vatandaş Yeterliliği” konularında, yeterlilikler kazandılar. 

“AMAÇ KADIN İSTİHDAMINI ARTIRMAK”

Projenin ana temasının, nitelikli uluslararası örneklerin bölgeye entegrasyonunun sağlanarak kadın istihdam oranının artırılması ve bölge kadınlarının sosyo-kültürel alt yapısının güçlendirilmesi olduğunu belirten Dernek Başkanı ve Proje Yasal Temsilcisi Nermin Taşoğulları; “Tüm gelişmiş ülkelerde olduğu gibi istihdamı geliştirmenin en önemli yolu nitelikli girişimciliği artırmaktır. Buradan yola çıkarak kadınların sosyal hayata aktif katılımının sağlanması yönündeki en büyük adım olan istihdama katkılarının artırılması projemizin temel çıkış noktasıdır” dedi. Proje kapsamında Denizli Soroptimist Kulübü’nde (İş ve Meslek Kadınları Derneği) proje katılımcısı gençler ve Denizli’de kadın girişimciliği ve istihdamı konularında faaliyet gösteren dernekler bir araya geldi.

 Etkinlikte Girişimci Kadınların Desteklenmesi Derneği Başkanı Ayşe Balkanay, GİKAD Üyesi ve Seramik Atölyesi Öğretmeni Huriye Çıvgın, Denizli Soroptimist Kulübü (DENSOR) Başkanı Jülide Keleş Yarışan, DENSOR YK Üyesi Özlem Tekin Köseoğlu), Denizli Genç İş Adamları Derneği Başkanı Melek Sözkesen, HANIMELLER Koopetatifi Başkanı Keziban Oktay  ve GİKAD YK, Sosyal Hizmet Uzmanı Nagehan Çağırgan derneklerin çalışmalarından ve kendi girişimcilik hikayelerinden bahsettiler. Ardından soru-cevap şeklinde interaktif bir oturum gerçekleştirdiler. 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - ‘Girişimci Kadınlar Harekete Geçiyor’ Projesi Tamamlandı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör