poyrazoğlu otomotiv etiler

GESİFED Başkanı Aysun Nalbant:

Güney Ege Sanayi ve İş Dünyası  Federasyonu (GESİFED) Yönetim Kurulu Başkanı Aysun Nalbant, piyasanın ticareti çeki çek ile döndürerek sürdürdüğünü  belirterek,  “Ticaretini öz kaynaklarıyla sürdürmeye ve ekonomik krizi atlatmaya çalışan iş insanları, ticaret yaptıkları muhatap firmalarının konkordato İlanıyla,  alacaklarının tahsilinin bekleme sürecine girmesi kaygısı içindeler” dedi. 

19-10-2018 10:40

Kısa adı GESİFED olan  Güney Ege Sanayi ve İş Dünyası  Federasyonu Başkanı Aysun Nalbant, firmaların elinde çeki olan şirketlerin  konkordato ilan etmesi durumunda alacaklarının bekleme sürecine girmesinin kaygısını taşıdığını söyledi. Piyasada ticaretin çeki çek ile döndürerek sürdüğünü vurgulayan Nalbant, “Piyasa ticaretini çeki çek ile döndürerek sürdürüyor. Konkordato tacirlerin korkulu rüyası oldu. Ticaretini öz kaynaklarıyla sürdürmeye ve ekonomik krizi atlatmaya çalışan iş insanları, ticaret yaptıkları muhatap firmalarının konkordato İlanıyla,  alacaklarının tahsilinin bekleme sürecine girmesi kaygısı içindeler. Diğer yandan da piyasada bulunan çeklerinin cirantalar tarafından ödenmeyerek geri dönüş silsilesiyle kendilerine geri dönmesi ihtimaliyle endişeliler. Bu sebeple kaynak yaratma çabası ile boğuşuyorlar” dedi. 

Her şeye rağmen iş insanlarının kaynaklarını zorlayarak ülke için üretmeye devam ettiğini dile getiren Nalbant, “ Ticaretin endişeyle devamını beklemek ve bu ticaretten verim beklemek imkansız. Giderek icra takipleri de çoğalıyor. Her şeye rağmen iş insanları kaynaklarını ve imkanlarını zorlayarak ülkeleri için üretmeye ve istihdam yaratmaya devam etmekteler. TÜRKONFED çatısı altındaki tüm federasyonlar gibi GESİFED de ülkesini seven ve inanan gayretli iş insanı üyeleri ile mücadeleye azimle devam ediyor” şeklinde konuştu.

Haber Merkezi

 

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - GESİFED Başkanı Aysun Nalbant:
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör