poyrazoğlu otomotiv etiler

Gerzele ve İncilipınar Benim Mahallem’e katıldı 

Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi'nin hayata geçirdiği Benim Mahallem Projesi’ne Gerzele ve İncilipınar Mahallesi de eklendi. Bu kapsamda Gerzele ve İncilipınar Mahalle Meclisi kuruldu. 

08-05-2018 16:32

Kent Konseyi tarafından mahalle ölçeğinde yönetim birimi oluşturarak, karar süreçlerine halkın katılımının sağlanması ve mahallenin ortak ihtiyaçlarının belirlenerek, mahallenin yaşam kalitesinin geliştirilmesi amacıyla başlatılan Benim Mahallem Projesi kapsamında Gerzele ve İncilipınar mahallelerinde de Mahalle Meclisi kuruldu.  Kurulan Mahalle Meclisi için düzenlenen tanıtım toplantılarına Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, Genel Sekreter Baran Akın, Kadın Meclisi Başkanı Bilsen Özen, Engelliler Meclisi Başkanı Sevil Güngör, İncilipınar Mahalle Muhtarı Kadir Göksü, Gerzele Mahalle Muhtarı Mesut Salta ve mahalle sakinleri katıldı.

Mahallelerde yaşayan vatandaşların alınan kararlarda söz sahibi olması gerektiğini söyleyen Kent Konseyi Başkanı Değirmenci, “Kent Konseyi, gönüllü vatandaşlarımızın 'toplum için nasıl faydalı olabilirim' diye kendi zamanından, işinden fedakarlık eden arkadaşlarımızdan oluşuyor. Kent Konseyi aslında bir iyilik hareketidir. Kadınıyla, erkeğiyle, genciyle, yaşlısıyla, çocuğuyla, engellisiyle mahallede kim varsa kent konseyinde onlar olabilir. Kent Konseyi yol, park, bina yapmaz ama Kent Konseyi gönüller yapar. Gönüllere hitap eder. Bu kapsamda mahallelerde yaşayan hanım kardeşlerimize, gençlerimize, çocuklarımıza, yaşlılarımıza ve engellilerimize yönelik neler yapabiliriz arayışı içerisindeyiz" dedi. Başkan Değirmenci’nin konuşmasının ardından meclis başkanları yaptıkları çalışmalar ile ilgili bilgi verdi. 
Haber Merkezi
 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Gerzele ve İncilipınar Benim Mahallem’e katıldı 
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör