poyrazoğlu otomotiv
25 Mayıs 2019 Cumartesi

Gerçek gibi  ‘bebek kaçırma’ tatbikatı

Pamukkale Üniversitesi Hastaneleri’nde mavi-beyaz-pembe kodlarında gerçeği  aratmayan 3 tatbikat gerçekleştirdi. Tatbikatlarda personele şiddet, bebek kaçırma ve kalp durması anlamına gelen kardiak arrest konularına değinildi. 

05-06-2018 18:26
" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen>

2018 yılı hastane afet planında yer alan eğitimler ve tatbikatlar kapsamında yapılan tatbikatlarda hastanelerde sık rastlanan sorunlar ele alındı. Gerçekleştirilen tatbikatlar arasında en dikkat çekici olanı ise pembe kodlu  bebek kaçırma  tatbikatı oldu. Tatbikatta senaryo gereği, hastanenin doğumhane katında yeni doğum yapan bir annenin başında bulunan hasta yakınları, bebeğin ismi konusunda tartışmaya başladı. Ardından aile üyeleri gürültü çıkardıkları için hemşire odasına çağrılarak uyarıldı. Bu sırada senaryo gereği kadın hırsız kılığına giren erkek personel sahneye çıkarak bebeği kaçırdı. 

Doğumhane hemşiresinin 3333 numaralı santral hattını araması ve santral görevlisinin 3 defa pembe kod anonsunu yapmasından sonra hastaneye ait bütün giriş çıkışlar güvenlik görevlilerince kapatıldı. Ardından kameraların bulunduğu ana merkezden kat kameralarının sıkı takibi sonucu bebeği kaçıran kadın kılığındaki şahıs acil servis çıkışında yakalanarak polise teslim edildi. Olay sonrası pembe kod tutanağı tutulup bebek annesine teslim edildi. 

"Tatbikatlar devam edecek" 

PAÜ Hastanesi Afet Yönetim Birim Sorumlusu Osman Dirmilli, 3 tatbikatta personelin özverili çalışmaları ve daha önce verilen kodlar eğitiminin başarıyla tamamlandığını belirterek tatbikatların devam edeceğini bildirdi.
Haber Merkezi 
 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Gerçek gibi  ‘bebek kaçırma’ tatbikatı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör