etiler poyrazoğlu otomotiv
16 Eylül 2019 Pazartesi

Gençlere Avrupa kapısı açılıyor

Pamukkale Belediyesi çatısı altında faaliyetlerini sürdüren Kent Konseyi Gençlik Meclisi, Avrupa’da 35 ülkeyi kapsayan ve gençlerin Avrupa fırsatlarını değerlendirme imkânına kavuştuğu Eurodesk Temas Noktası oldu. Dışişleri Bakanlığı, Pamukkale Belediyesi’ni ülke genelindeki 80 noktadan biri olarak belirledi.

14-06-2019 11:10

Pamukkale Belediyesi’nin kurumsallaşma adına yaptığı çalışmalar çerçevesinde 2018 yılında kurulan Kent Konseyi Gençlik Meclisi çalışmalarına devam ediyor. Geçen yıl Eurodesk Türkiye Temas Noktası olmak için Dışişleri Bakanlığı’na başvuruda bulunan Gençlik Meclisi’nin talebi kabul edildi. Buna göre Kent Konseyi Gençlik Meclisi, ülke genelinde akredite edilen Türkiye’deki 80, Denizli’de de Büyükşehir Belediyesi’nden sonra ikinci belediye oldu. 

Gençler için eğitim ve gençlik alanlarındaki Avrupa fırsatları ve gençlerin Avrupa faaliyetlerine katılımı hakkında bilgi sağlayan Avrupa Bilgi Ağı olarak bilinen EURODESK, 35 Avrupa ülkesinde faaliyetlerine devam ediyor. 2008 yılından beri faaliyetlerini sürdüren EURODESK Türkiye Biriminin amacı gençlere daha fazla Avrupa’ya ulaşma imkanı sağlamak. Türkiye birimi tarafından hazırlanan EURODESK Türkiye 2014 Stratejik Planı ülke genelinde uygulanmaya başlandı. 

Pamukkale Belediyesi, 3 yıldır Avrupa Gönüllük Hizmetleri ile gençlere bir çok Avrupa projesini hayata geçirme imkanı sunmuştu. Şimdi de Pamukkale Belediyesi aracılığıyla gençlere EURODESK Temas Noktası olarak Avrupa’ya daha hızlı bir şekilde ulaşma şansı sunuluyor. 

Belediye Başkanı Avni Örki, Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin EURODESK Temas Noktası olmasının önemli olduğunu belirterek, “Belediyemizin kurumsallaşma adına yaptığı çalışmalar devam ediyor. Bu çerçevede Büyükşehir Belediyesi’nden sonra ikinci EURODESK Temas Noktası olarak Pamukkale Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin belirlenmesi önemli. Bu sayede ilçemizdeki gençlerin Avrupa ile olan temaslarında aracılık yapmak ve onlara yol göstermek gibi bir görevimiz var. Gençlerimizin projeler üretip, hibeler alması konusunda girişimlerine destek sağlamak, Avrupa fırsatlarını onlara aktarmak ve ufuklarını açma konusunda desteklerimiz olacak. Türkiye’deki 80 temas noktasından biri olmak, turizm ilçesi olan Pamukkale için çok önemli. Bu gelişmenin ilçemize ve Denizli’ye hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Haber Merkezi

  

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Gençlere Avrupa kapısı açılıyor
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör