poyrazoğlu otomotiv etiler

Genç öğretmenin edebiyat aşkı

Denizli Özel Üstek Sağlık Meslek Lisesi’nde edebiyat öğretmeni olarak görev yapan Mehmet Yılmaz,  Türkiye genelinde yayın yapan kültür ve sanat dergisi Sinada’nın temsilciliğini üstlendi.

16-04-2018 18:12

Pamukkale Üniversitesi  Fen Edebiyat Fakültesi  Trük Dili ve  Edebiyatı Bölümü’nü bitirdikten sonra Özel Üstek Sağlık Meslek Lisesi’nde edebiyet öğretmeni olarak görev yapmaya başlayan Mehmet Yılmaz, genç yaşına rağmen edebiyat alanında adından söz ettirmeye başladı. Ülke genelinde yayın yapan Şiirden ve Edebiyat Sandığı dergilerinde düzenli olarak yazıları yayınlanan Yılmaz, Sinada Dergisi’nin Denizli Temsilciliği’ni üstlendi.

Ülke genelinde yayın yapan kültür ve sanat dergisi Sinada da düzenli olarak yazıları yayınlanan genç öğretmen derginin 19. sayısında  Anneye Ağıt başlıklı bir yazı kaleme aldı. Edebiyatın gençlere dünyanın kapılarını açan en önemli anahtarlardan biri olduğunu söyleyen Yılmaz, “Öğrencilerime özellikle çağdaş yazarları tanıtmaya, edebiyatın hayata farklı bakış açıları getirmedeki önemli katkılarını göstermeye çalışıyorum. Öğretmenliğin yanında kendi yazılarımla şiire, romana, edebiyata ilgi duyan Türk insanına seslenmeye hedefliyorum” dedi.

Osman Nuri Boyacı

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Genç öğretmenin edebiyat aşkı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör