poyrazoğlu otomotiv etiler
16 Temmuz 2020 Perşembe

Genç gönüllüler tarlada

Tavas İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından Genç Gönüllüler Projesi kapsamında öğrenciler tarlaya girip maydanoz, brokoli, lahana, marul ve ıspanak hasadı yaptı. 

19-11-2019 13:32

‘Kim Demiş Tarım Bitiyor, Gençler Toprakla Buluşuyor’  konulu etkinliğe Tavas Kaymakamı Recep Öztürk, Tavas Belediye Başkan Yardımcısı Ali Karakaş, İl Tarım Orman Müdür Yardımcısı Nejdet Demir, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Halil Nas, Ziraat Odası Başkanı Süleyman Tozlukoğlu, öğretmen ve öğrenciler katıldı. Ziraat Mühendisi Meltem Sanciş,  Tavas’ta böyle bir projeyi yürütmekten dolayı çok mutlu olduklarını ifade ederek, “Genç arkadaşlarımız e-devlet sistemi üzerinden gönüllü kaydını yaptırarak, bu etkinliğe katılmak istedi. Bizlerde Tarım ve Orman Bakanlığı teşkilatı olarak bu etkinliği düzenledik. Tarlada yetişen sebzeleri bizzat yerinde inceleyeceğiz” dedi. 

Öğrencilerle tarlaya giderek lahana, marul, kereviz, brokoli, ıspanak ve maydanoz hakkında teknik bilgi aldı, sebze hasadı yaptı. Daha sonra Ziraat Mühendisi Hüsamettin Nikbay, tarımsal ürünlerin tarladan satış yerlerine dek uzanan yolculuğu hakkında bilgi verdi.

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Genç gönüllüler tarlada
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör