etiler poyrazoğlu otomotiv
21 Ağustos 2019 Çarşamba

Geleceğin modacıları yetişiyor

Servergazi Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Moda TasarımTeknolojisi Bölümü’nde geleceğin modacılarını yetiştiriyor. Moda Tasarımı alanı öğrencileri; hayata atılırken, üniversite yetenek sınavlarına girişte kendilerine ait portfolyo dosyaları, sektör deneyimi ve referansları ile birer modacı adayı olarak mezun oluyor.

15-05-2019 11:28

Bölüm Başkanı Derya Tatman, meslek sahibi olmanın büyük önem taşıdığı günümüzde tekstil ve hazır giyim sektöründe iş imkanlarıyla moda bölümünün meslek liselerinde öncelikli tercihler arasında yer aldığını söyledi. Öğrencilerini kadın terziliği konusunda gerekli donanıma sahip olarak yetiştirdiklerini kaydeden Tatman, “Hedefimiz sektörün beklentisine uygun, kendisini ifade edebilen, davranış ve yetenekleri ile okulumuzu temsil eden öğrenciler yetiştirmektir. Mezunlarımız tekstil sektöründe nitelikli eleman olarak çalışabildikleri gibi, kendi iş yerlerini de açabilmektedirler” diye konuştu.

Servergazi Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi Moda Tasarım Teknolojisi Alanı Bölüm Başkanı Derya tatman, “Tekstilin kalelerinden biri olan Denizli'de moda tasarımcısı olarak öğrencilerimizin yer alabilmesi için Denizli Fashion Week’te sektörü tanımalarını; Tekstil Makineleri Fuarı’nda ise teknolojiyi görmelerini sağladık. Bu bağlamda fuarda tanıştığımız Polytropon firması ile görüşerek, Bilgisayar Destekli Kalıp atölyemize ikinci bir yazılımın yüklenmesi çalışmalarına başladık. Ayrıca firma tarafından 2 boyutlu kalıp tasarım yazılımı ve 3 boyutlu moda Tasarım semineri moda tasarım alanı öğrencilerimize verildi. Gelecekte sanal ortam çok daha ön planda olacak, dolayısıyla öğrencilerimiz bir adım önde ilerleyecekler” dedi. 

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Geleceğin modacıları yetişiyor
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör