etiler poyrazoğlu otomotiv

Geleceğin lokman hekimleri Serinhisar’da yetişecek

Serinhisar’da gençlere yönelik hazırlanan “Geleceğin Lokman Hekimleri Yetişiyor” isimli proje, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenmeye uygun görüldü. Geleceğin lokman hekimleri Serinhisar’da yetiştirilecek. 

12-10-2017 19:27

Daha önce “Çaputa Can Veren Kadınlar” projesi ile büyük beğeni toplayan Serinhisar Bilişim ve Gelişim Derneği(SEBİGED) şimdi de ilçedeki gençlerin iş sahibi olabilmeleri için onları farklı bir alanda yetiştirmeye hazırlanıyor.  Proje yazımını Ramazan Kırmızı’nın yaptığı,  gönüllü proje koordinatörlüğü ile tıbbi ve aromatik bitkiler eğitmenliğini Emine Kobaş’ın üstlendiği “Geleceğin Lokman Hekimleri Yetişiyor” isimli proje Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenmeye uygun görüldü. 

İlçeye yeni bir can katacak olan proje kapsamında kurulacak olan atölyede 18-29 yaş aralığındaki 20 genç, tıbbi ve aromatik bitkilerin yetiştirilmesi ve işlenmesini teorik ve uygulamalı olarak öğrenecek. Toplam altı ay sürecek projede gençler, atölye eğitimi haricinde şehiriçi ve şehirdışı gezileri, kitap okuma etkinlikleri, sportif ve kültürel faaliyetler, kişisel gelişim seminerleri ile her alanda kendilerini geliştirme imkanı bulacak. Serinhisar kaymakamlığı, Serinhisar Belediyesi, Serinhisar Halk Eğitimi Müdürlüğü, PAÜ Tavas MYO Tıbbi ve Aromatik Bitkiler bölümü hocalarının da destek verdiği proje sonunda gençler alanında uzmanlaşmış olarak sertifika sahibi olacaklar. Ankara’da Gençlik ve Spor Bakanlığı ile proje sözleşmesini imzalayan SEBİGED Başkanı Emine Kobaş,  "Proje ile tıbbi ve aromatik bitkiler alanında gençlerin yetiştirilmesi için yerelde bir eğitim atölyesi kurarak, bu alanda bir ilki gerçekleştireceğiz. Proje bünyesinde kurulan eğitim atölyesi hem gençlerin istihdam edilebilirliğine hem de ilçenin tanıtımına da büyük katkı sağlayacak. Aslında bu projemiz gelecek yıllarda gerçekleştirmeyi planladığımız daha kapsamlı bir projenin ilk basamağı durumundadır. İnşallah asıl gerçekleştirmek istediğimiz ve Serinhisar’ın tanıtımına  büyük katkı sağlayacak o büyük projemizi de en kısa zamanda hayata geçiririz. SEBİGED Serinhisar sevdalısı bir dernektir, biz de bu dernek bünyesinde Serinhisar’a hizmet etmekten gurur duyuyoruz" dedi.

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Geleceğin lokman hekimleri Serinhisar’da yetişecek
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör