poyrazoğlu otomotiv etiler

Geleceğin bilgeleri ödüllendirildi

Eğitim Bir Sen Denizli Şubesi tarafından 47 okulda 97 danışman öğretmen ve 969 öğrenciyle hayata geçirilen Bir Bilenle Bilgi Nesil Projesinde dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. 

17-06-2019 10:42

Ödül törenine Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Atilla Olçum,  İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Memur-Sen’e bağlı hizmet kollarının başkanları, projenin aktörleri öğrenciler ve aileleri ile danışman öğretmenler ve okul idarecileri katıldı.

Törende konuşan Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Feyzullah Öselmiş, “İlim, irfan ve hikmet yolunda şuurlu bir gençlik düsturuyla bir aksiyon hareketine dönüşen Genç Memur-Sen’in ‘Bir Bilenle Bilge Nesil’  projesi, benimsemiş olduğu mücadele kültürünün bir tezahürüdür. Bu proje öğretmenlerimizin öncülüğünde, liseler düzeyinde okumalar yaparak genelde insanlık tarihinin birikimini, özelde ise medeniyetimizin mirasını sahiplenecek erdemli bir toplumun inşasında öncü nesiller yetiştirilmesini sağlamayı amaçlamıştır” dedi. 

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Atilla Olçum ise,  “Yarınımızın dünden güzel olması okuyan gençlerle mümkündür. Gençlerimize güzel bir ülke bırakmak için çalışıyoruz. Biz, gençlerimizi yetiştiren eğitim çalışanlarımızın yanı sıra, sizlere iyi bir gelecek, baskılardan ve darbelerden kurtulmuş bir ülke bırakmak için de çalışmaktayız. Amacımız ve hedefimiz, okuyan, araştıran, soran, sorgulayan, ülkesi ve milleti için çalışan, ilimle ve bilimle beslenen, birikimiyle ve ilmiyle amel eden bir nesil yetiştirmektir” ifadelerini kullandı.

Bu milleti ayakta tutanın  geçmişinden aldığı birikim ve taviz vermediği inancı olduğunu söyleyen Olçum, “Sosyolojik laboratuvarlarda hazırlanarak sunulan ve zihinsel kirlenmeye neden olan zehirli bilgiler gençlerimiz tarafından iyi analiz edilmeli ve bunlar iyi sorgulanmalıdır diyerek. Bilgi toplumundan bilge bir topluma geçiş için fikre yönelen bir gençliğe ihtiyacımız var. Kuru bilgiyi maddesel bağlarından koparacak, hikmete ve hakikate erdirecek, insanlığın hizmetine vakfedecek, bizleri millî yörüngede manevi evrenimize yeniden döndürecek fırsatlara çevirmeliyiz” dedi. Törende dereceye giren öğrencilere ödülleri protokol üyeleri tarafından verildi.

Haber Merkezi

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Geleceğin bilgeleri ödüllendirildi
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör