etiler poyrazoğlu otomotiv
20 Şubat 2020 Perşembe

GEKA’dan meslek liselerine  destek

Güney Ege Kalkınma Ajansı ile Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinde görev yapan idareci, meslek ve İngilizce öğretmenlerinden oluşan 120 kişilik gruba yönelik Meslek Liseleri Proje Yazıyor protokolü imzalandı.

09-10-2019 18:32

Valilik toplantı salonunda gerçekleştirilen protokol imza törenine Vali Hasan Karahan, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, GEKA Genel Sekreter Vekili Özgür Akdoğan ve İl Milli Eğitim Şube Müdürü Süleyman Ekici katıldı. Protokol töreninde konuşan Vali Karahan, mesleki eğitime önem verdiklerini belirterek, “Şehrimiz bir sanayi şehri. Dolayısıyla bu iş birliğinin hem İl Milli Eğitim Müdürlüğü hem GEKA hem de asıl sanayici ve onların temsilcisi odalarla birlikte yapılması gerekiyor. Güzel bir iş birliğimiz var, bu proje de bir yansıması. İnşallah bu projede öncü olacak örnek olacak. Emeği geçenleri kutluyorum. Başarılı bir proje olacağına inanıyorum” dedi.

 Protokol kapsamında yapılacak olan eğitimler programın tanıtılması ile başlayacak, proje hazırlama aşamalarının uygulamalı anlatımı ve ardından eğitim alan öğretmenlerin yazmış oldukları projelerin sunumu ve üzerinde gerekli dönütlerin sağlanması ile 5 gün içinde tamamlanacak. Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinde görev yapan idareci, meslek ve İngilizce öğretmenlerinden oluşan 120 kişilik gruba Erasmus + KA102 mesleki eğitim öğrenci ve personelin öğrenme hareketliliği proje yazma eğitimi ve danışmanlık hizmeti verilmesi planlanıyor.

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - GEKA’dan meslek liselerine  destek
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör