etiler poyrazoğlu otomotiv
27 Haziran 2019 Perşembe

GEKA’dan GESİFED’e teknik destek 

Güney Ege Sanayiciler ve İşadamları Federasyonu’nun Bölge Kalkınması İçin Kurum Kapasitesini Geliştiriyor Projesi, Güney Ege Kalkınma Ajansı’nın teknik destek programından yararlanmaya hak kazandı.  

12-10-2018 11:14

Üye dernekleri ve iş insanlarıyla birlikte bölgede ekonomik, kültürel ve sosyal kalkınmayı hedefleyen GESİFED,  bölgeden ülkenin geneline yayılan etkin, sürdürülebilir projeleri hayata geçirmek adına kurum kapasitesini güçlendirme kararı aldı. Bu kapsamda hazırlanan GESİFED Bölge Kalkınması İçin Kurum Kapasitesini Geliştiriyor Projesi, GEKA’dan teknik destek almaya hak kazandı. Projenin sözleşmesi GESİFED Başkanı Aysun Nalbant ile GEKA Genel Sekreter Vekili Özgür Akdoğan arasında imzalandı.   

Kurulduğu günden itibaren Güney Ege Bölgesinde Denizli, Aydın ve Muğla illerinde kalkınma politikaları doğrultusunda etkin projeler ve faaliyetler gerçekleştirdiklerini belirten GESİFED Yönetim Kurulu Başkanı Aysun Nalbant, “Hızla değişen ve gelişen günümüz dünyasında artık iş yapma biçimleri değişti. Teknoloji yapılan bütün işlerin vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Bu hızı yakalamak, bölgede daha etkin olmak için girişim ve iş dünyasını bir arada getiren federasyonlara büyük görev düşüyor. Güney Ege Bölgesi’nin üye yapısı en büyük, en etkin federasyonu olarak biz de kurum kapasitemizi geliştirerek çatımız altında bulunan 1500’e yakın üyemiz ile birlikte bölge kalkınmasında daha etkin rol oynamayı hedefledik. Ekonomi, turizm, tarım, sosyal, kültürel ve eğitim gibi farklı alanlarda sürdürülebilir projeler geliştirerek bölgemizden ülke geneline yayılmasını amaçlıyoruz. Ancak kurumsal kapasitesinin farkında olan, değişen dünya koşulları içerisinde kendisini sürekli yenileyen, ortak akıl ile hareket etmeyi başaran kurumların gelecekte daha etkin olacağı inancı ile GEKA Teknik Destek başvurusunda bulunduk. Projemizin ilk adımı olan imza törenimizi bugün gerçekleştirdik. Bölgemiz için üretmeye devam edeceğiz” dedi. 

Haber Merkezi 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - GEKA’dan GESİFED’e teknik destek 
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör