etiler poyrazoğlu otomotiv

Geçmişin Altın İzleri 

Büyükşehir Belediyesinin açtığı ücretsiz kurslarda eğitim görüp el emeği göz nuru eserler üreten kadınlar hem sosyalleşip hem de aile bütçelerine katkı sağlıyor. Ücretsiz kurslarda eğitim gören 1470 kursiyerin el emeği göz nuru 3 bin 735 eserinin yer aldığı Geçmişin Altın İzleri sergisi  ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü. 

20-06-2019 12:06

Meslek Edindirme Kurs Merkezlerinde (DENMEK) gerçekleştirilen ücretsiz kurslara katılan kadınlar sergiye olan yoğun ziyaretten dolayı oldukça memnun olduklarını belirtirken, söz konusu kurslar sayesinde hem sosyal hayatlarına yeni bir renk geldiğini hem de ürettikleri ürünlerle aile bütçelerine katkıda bulunduklarını ifade ediyor. Kursların terapi gibi geldiğini kaydeden kadınlar büyükşehir belediyesine teşekkür ederek herkesi sergiyi gezmeye davet ediyor.  

Tarihi Nuzhet Sürücü Evi, Atalar Evleri, Yenişehir Seramik Atölyesi, Yenişehir El Sanatları ve El Becerileri Kurs Merkezi, Gerzele El Sanatları ve El Becerileri Kurs Merkezi, Sosyal Yaşam ve Kültür Merkezi ile Bağbaşı El Becerileri ve Kurs Merkezi olmak üzere toplam 7 farklı noktadaki kurs merkezinde kadınların ürettiği el emeği göz nuru eserler valilik karşısındaki eski Sümerbank binasında 23 Haziran’a kadar sergilenecek. 

 Kursta eğitim gören, Seher Kayabaşı emekli olduktan sonra evde sıkıldığını kaydederek, “Belediyenin açmış olduğu kurslara başladım. Çokta hoşuma gitti, severek yaptım ki bu çok önemli. Herkesin emeğini ve sevgisini katması çok güzel. Sonucunda çok güzel şeyler ortaya çıktı. Para da kazanmaya başladım. Kendime güvenim daha da arttı. Çevrem genişledi. Çok güzel vakit geçiriyorum “ dedi. 

Zehra Güngör ise kursların kendilerinin özellikle sosyalleşmeleri açısında önemli olduğunu vurgulayarak, “Boş vakitlerimizi güzel değerlendiriyoruz. Yaptığı işleri satıp aile bütçelerine katkı sağlayan arkadaşlarımız da oluyor” ifadelerini kullandı.  İHA

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Geçmişin Altın İzleri 
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör