poyrazoğlu otomotiv
27 Mayıs 2019 Pazartesi

Gaziler onuruna yemek

Vali Hasan Karahan, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla gazi, gazi yakını ve şehit yakınlarının onuruna yemek verdi.

21-09-2018 17:15

Kayalar Düğün Salonundaki yemeğe, Vali Hasan Karahan, Denizli Milletvekilleri Nilgün Ök, Kazım Arslan, 11. Komando Tugayı ve Garnizon Komutan Vekili Albay Salih Büyük, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, İl Jandarma Komutanı Albay Metin Düz, Muharip Gaziler Derneği Denizli Şube Başkanı Hamdi Helvacılar, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Denizli Şube Başkanı Mustafa Işık, askeri ve mülki erkân ile gazi ve gazi yakınları ile şehit aileleri katıldı.
 
Vali Hasan Karahan ve eşi Şule Meral Karahan masaları gezerek gaziler ve şehit yakınlarıyla, sohbet etti, gönül aldı.  Vali Karahan yemekte yaptığı konuşmada “Bugün tarihte Mustafa Kemal Paşa’ya Gazilik Unvanının Meclis tarafından verildiği bir gün ve o günden bugüne de Gaziler Günü olarak kutluyoruz. Bugün de gazilerimiz, gazi ailelerimiz ve şehitlerimizin aileleri ile birlikte bu günü anmak için buradayız. Denizli’nin bu birlik ve beraberliği, anlamlı günlerde bir araya gelişi, samimiyeti ve sıcaklığı gerçekten örnek. Zor bir coğrafyada yaşıyouruz. İbn-i Haldun dediği gibi coğrafya kaderdir, bu kaderi değiştiremeyiz. Bu topraklarda yaşayacaksak bunun bedeli çok ağır. Tarihimizde binlerce şehit ve gazi verdik. Bundan sonra da gerekirse vermeye hazırız. Şehitlerimizin kanı ve gazilerimizin fedakarlıkları ile bugün huzur içinde yaşıyoruz. Şehit yakınlarımızın bu vakur ve asil duruşu bizleri her zaman gururlandırıyor ve üzerimizdeki sorumluluğun da ne kadar büyük olduğunu gösteriyor. Birçok zaman şehit cenazelerinde, biz onları teselli etmemiz gerekirken; onlar bize devlet sağ olsun, vatan sağolsun, Allah devletimize ve milletimize zaval vermesin  diyerek onlar bizi teselli ediyorlar.  Tüm kalbimle söylüyorum; onların bu asil duruşu karşısında taş olsa erir. Beni bu duruşları derinden etkiliyor” dedi. 

Türkiye’nin bugün de bir savaş ortamında olduğunu,  bu savaşın ekonomik yollara, dolar ve euro ile yapıldığını dikkat çeken Karahan, “İnşallah bunda da dik duruşumuzu bozmayacağız. Bu savaşta da mağdurlarımız, zor anlar yaşayanlarımız var. Birlik beraberliğimizi bozmayarak, birbirimize destek olarak bu zor günleri de atlatacağımıza inanıyorum. Denizlimizin bu samimiyeti, bu birlikteliği bir Vali olarak beni büyük mutluluklara garkediyor. Onun için de özellikle teşekkür ediyorum. Hakkınızı helal edin diyorum. Buraya geleli bir yılı aştı. Bu bir yılda güzel şeyler yapmak kısmet oldu. Denizli insanı gerçekten çok fazlasını hakkediyor. İnşallah onlar bize güç verir Devletimiz imkan sağlarda Denizlinin daha da büyüyüp gelişmesi için gecemizi gündüzümüze katarız” şeklinde konuştu. 

Haber Merkezi 
 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Gaziler onuruna yemek
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör