poyrazoğlu otomotiv etiler

Futbol Şöleni’nde yarı final heyecanı

Pamukkale Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği etkinliklerden olan Pamukkale’de futbol şöleninin 3. Tur maçları tamamlandı. 53 golün atıldığı futbol şöleninde yarı finale çıkan 6 takım belli oldu. Final grubuna çıkacak olan takımlar ise  25 Nisan’daki maçlarla belirlenecek.

22-04-2018 13:00

İlk kez 2015 yılında düzenlenen Pamukkale’de 7. Futbol Şöleni’nde heyecan artarak devam ediyor.  31 mahalleden 44 takımın katılımıyla başlayan turnuvada  müsabakalar eleme usulüne göre oynanıyor. Pamukkale’de 7. Futbol Şöleni İlkbahar 2018 Halı Saha Futbol Turnuvası’nda 3. Tur maçları tamamlandı. Deliktaş sahasında oynanan maçta Develi Zeytindalıspor Cankurtaranspor’u 4-0 yenerek adını yarı finale yazdırırken,  Zeytinköy Yörükgücü Zümrüt Mitspor’u 6-5 yendi. 

 Kale sahasındaki maçlarda ise Zümür Zeytinköy Zümrütspor Develi Dayı Yeğenspor’u 8-5 yenerken, Küçükderespor Karakova Gençlikspor’u 9-3 ve Karşıyaka Gençlergücü de Kurtlucaspor’u 7-6 yenerek yarı finale yükseldi.  Fikstür gereği İstiklal Dost İstikalgücü’nün de tur atlamasıyla yarı finale çıkan 6 takım belirlendi. 

YARI FİNAL MAÇLARI 25 NİSAN’DA

Futbol Şöleni’nde yarı final eşleşmeleri de belirlendi. 25 Nisan Çarşamba günü Kale sahasında yapılacak olan maçlardan galip ayrılan takımlar final grubuna yükselecek. Saat 19.30’da Zeytinköy Yörükgücü ile İstiklal Dost İstiklalgücü, 20.30’da Karşıyaka Gençlergücü – Develi Zeytindalıspor maçı oynanacak. Günün son maçı ise 21.30’da Zümrüt Zeytinköy Zümrütspor ile Küçükderespor arasında yapılacak. 

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, futbol heyecanın devam ettiğini ifade ederek, “Her yıl iki kez düzenlediğimiz turnuvanın bu yıl  ilkini gerçekleştiriyoruz. 31 mahalleden 44 takımın katıldığı turnuvada heyecan oldukça yüksek oluyor. Katılan ve mücadele eden tüm takımlara başarılar diliyorum. Maçların centilmence geçmesini istiyorum” dedi.

 

 

 

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Futbol Şöleni’nde yarı final heyecanı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör