poyrazoğlu otomotiv
23 Mayıs 2019 Perşembe

Fotoğraflarla ‘15 temmuz’ sergisi

Merkezefendi Belediyesi, FETÖ'nün darbe girişimi gecesi ve sonrasında yaşananların anlatıldığı fotoğraf sergisi açtı.  Anadolu Ajansı foto muhabirleri tarafından çekilen 100 fotoğrafın yer aldığı sergiyi açan Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, “15 Temmuz ruhunun canlı tutulması çok önemli. Bu günü unutmama, unutturmama adına faaliyetlerimize devam edeceğiz” dedi.

14-07-2018 12:18

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında ve sonrasında Ankara ve İstanbul'da Anadolu Ajansı  foto muhabirlerinin çektiği fotoğraflardan oluşan 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Anma Milli Birlik Günü Resim Sergisi, Denizlililerin ilgisine sunuldu. Merkezefendi Belediyesi tarafından düzenlenen sergi, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü ve Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu'nun katıldığı törenle açıldı.

Protokol üyeleri ve vatandaşlar, belediye binası önünde açılan ve 17 Temmuz Salı gününe kadar açık kalacak sergiyi gezerek, alanda açılan anı defterine düşüncelerini yazdı. İstanbul ve Ankara'da 15 Temmuz 2016 gecesi yaşananlar ve ardından tutulan demokrasi nöbetlerinden karelerin yer aldığı sergiyi gezenler, o gece yaşananları bir kez daha hatırladı.
Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, serginin açılışında yaptığı açıklamada, bu fotoğrafların her şeyi anlattığını belirterek, "Ben inanıyorum ki eğer bugün bu ülkede yaşıyorsak, ay yıldızlı bayrağımızın altında duruyorsak, ibadetlerimizi coşku ile yapıyorsak, bu ülkenin ekmeğini yiyorsak, herkes bunu geçmişimize ve şehitlerimize borçludur. Bu ülke güzel, bu ülke mübarek, bunu da herkes bilsin ki bu millet bu ülkeyi sonuna kadar korumasını bilir. 15 Temmuz'da bunun en güzel örnekleri yaşandı. İnşallah bir daha o günleri görmeyiz." dedi.

Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu da belediye olarak "15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Anma Milli Birlik Günü" dolayısıyla Anadolu Ajansı muhabirlerinin çektiği yaklaşık 100 fotoğrafın bulunduğu sergiyi düzenlediklerini  belirterek,  "15 Temmuz'da FETÖ, ülkemizde insanların helal oylarıyla seçilmiş bir iktidarı zorla, askeri bir yöntemle, silahla değiştirmek, alaşağı etmek üzere uluslararası güçlerin de verdiği büyük bir destekle darbe girişiminde bulundu. Başarılı olsalardı, sonuçları itibarıyla da Türkiye Cumhuriyeti devletinin bağımsızlığını ortadan kaldırmaya dönük çok önemli bir işgal girişimiydi. 15 Temmuz ruhunun canlı tutulması çok önemli. Bu günü unutmama, unutturmama adına faaliyetlerimize devam edeceğiz. Allah bir daha ülkemizin bağımsızlığını tehlikeye sokma anlamındaki bu girişimlere fırsat vermesin. Ülkemizdeki demokrasi daha da güçlenerek devam etsin" diye konuştu.
Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Fotoğraflarla ‘15 temmuz’ sergisi
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör