etiler poyrazoğlu otomotiv
24 Şubat 2020 Pazartesi

Filiz, OSBÜK yönetiminde

Denizli Organize Sanayi Bölgesi Başkanvekili  ve AK Parti İl Başkanı Necip Filiz, merkezi Ankara'da bulunan Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu OSBÜK’ün yönetimine seçildi. 

28-08-2019 17:02

OSBÜK’ün Ankara’da yapılan genel kurulunda mevcut Başkan Memiş Kütükçü  güven tazeledi. Genel kurulda Denizli Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkan Vekili Necip Filiz, OSBÜK Yönetim Kurulu Üyeliği’ne seçildi. Türkiye’de bulunan 331 OSB içerisinden yönetime giren Başkan Vekili Filiz, OSB’lerin cazibe merkezi olması için ve organize sanayi bölgelerinin sorunlarına çözüm üretebilmek hedefiyle çalışacaklarını söyledi.

Türkiye'nin dünyanın en büyük ilk 10 ekonomisi arasında yer alması hedefinde girişimci ve sanayicilere büyük görev düştüğüne vurgu yapan Filiz, “Memiş Kütükcü’nün başkanlığında, arkadaşlarımız ile el ele vererek OSB'ler için yeni projeler geliştirmenin gayretinde olacağız. OSB'lerimiz, Türk sanayisinin dünyayla entegre olmasını ve rekabet gücümüzün artmasını sağlayacak bir vizyona sahipler. Kendilerini büyütmekle kalmadılar, sanayimizin büyümesinde de lokomotif görevi üstlendiler. Türkiye’de sanayinin lokomotifi konumunda olan organize sanayi bölgelerinde faaliyet gösteren firmalarımızın sorunlarına hâkimiz. Bu sorunların çözümü, organize sanayi bölgelerinin daha rahat bir atmosferde çalışmalarını sürdürmeleri anlamında geliştirilecek projeler ve inovatif düşüncelerin harekete geçirilmesi adına yönetim kurulumuzdaki arkadaşlarımızla el ele ve gönül birliğiyle hareket edeceğiz. Sağolsun Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız bizleri hiç yalnız bırakmadı, sanayicimizin ve girişimcimizin elinden tuttu” dedi. 

Filiz, enerji ve ham maddelerin daha verimli bir şekilde kullanılmasının sağlandığı, atıkların minimize edildiği, işletmeler arası malzeme ve enerji değişimlerinin üst düzeyde olduğu, yerelleşmenin sağlandığı, ekonomik büyümenin, kalitenin ve sosyal dengenin korunduğu yeni nesil OSB'leri sanayicinin hizmetine sunma gayretinde olacaklarını belirten Filiz, “İşbirliği içerisinde daha çok çalışacağız, daha çok üreteceğiz, daha çok yatırım yapacağız, daha çok istihdam sağlayacağız. Türkiye'nin yeni büyüme hikâyesini hep birlikte yazacağız” diye konuştu.

Haber Merkezi 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Filiz, OSBÜK yönetiminde
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör