etiler poyrazoğlu otomotiv

Fidanlar köylüye gelir olacak

Çameli-Acıpayam Karayolu ağaçlandırma çalışması kapsamında ceviz, badem, iğde, zerdali ve hünnap fidanları toprakla buluşturuldu. 73 yaşındaki Ayşe Nine’nin de katıldığı etkinlikte dikilen fidanlar köylülere de gelir sağlayacak.

23-11-2018 15:52

Yaklaşık 51 kilometre uzunluğundaki Çameli-Acıpayam Karayolu’nda ağaçlandırma çalışmalarına başlandı. Yolun tamamlanmasının ardından Acıpayam ve Çameli Orman İşletme Müdürlüklerince yol kenarlarında toprak işlemesi yapılan alana, 7 bin 500 ceviz, 5 bin badem, 2 bin 500 iğde, 2 bin 500 zerdali,  bin 500 hünnap fidanı dikilecek.  Ayrıca alana 200 kilogram ceviz ve badem tohumu ekileceği belirtildi.  Karayolu kenarına dikilen ceviz, badem, hünnap ve iğde köylüler için de gelir olacak. 

Karayolu kenarında başlatılan ağaçlandırma  çalışmalarında Çameli ve Acıpayam çevre köylerinden gelen kadınlar görev alıyor. Acıpayam Kuzören Köyü’nden ağaçlandırma çalışmasına katılan  73 yaşındaki Ayşe Arman da bu kadınlardan biri. Ayşe Nine’nin, gençlerle birlikte şevkle çalışıp ekmeğini kazanıyor olması  takdirle karşılandı.
Haber Merkezi  
 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Fidanlar köylüye gelir olacak
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör