poyrazoğlu otomotiv etiler

Festivalde perde kapandı

Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl 32'incisini düzenlediği Uluslararası Amatör Tiyatro Festivali, sona erdi. 24 grubun katıldığı festivalde binlerce tiyatro sever, 46 oyunu izleme fırsatı buldu. 

16-05-2018 17:35

32. Uluslararası Amatör Tiyatro Festivali sanatseverlerden tam not aldı. Amatör tiyatroların başkenti Denizli’de düzenlenen festivale bu yıl 6’sı yabancı 24 grup katıldı, atölye çalışmaları da festivale renk kattı. Çetin Altay, Umut Oğuz, Serdar Orçin, Dilek Çelebi, Özer Tunca, Yunus Derli, İlter Baturay, Burcu Aksakal gibi birbirinden değerli oyuncuların atölye çalışmalarına katıldığı festivalde 300  amatör tiyatro oyuncusu görev aldı. 3 sokak oyunu grubu 16 gösteri yaptı, 21 tiyatro grubu ise 30 oyunu sahneledi. Denizlililer festival boyunca sanatla dolu 8 gün geçirdi. 
 

Sanat ve kültürün başkenti Denizli

Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 32'incisini gerçekleştirdikleri amatör tiyatro festivalini keyifli bir şekilde sonlandırdıklarını belirterek, "Bu festival inanıyorum ki;  daha çok uzun yıllar devam edecek. Bu yıl bir çok grup Denizlili tiyatro severlerle buluştu ve bir birinden güzel oyunlar sahneledi. Denizli’nin kültür ve sanatla anılması için elimizden geleni yaptık, yapmaya  devam edeceğiz. Çocuklarımızın, gençlerimizin sanata olan ilgisini artırmak için ne gerekiyorsa yapacağız. Sanatın ve kültürün başkenti Denizli, her zaman kapılarını amatör tiyatrolara açacaktır. Bize bu güzellikleri yaşatan tüm misafirlerimize teşekkür ediyorum" dedi.
Haber Merkezi


 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Festivalde perde kapandı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör