etiler poyrazoğlu otomotiv
16 Temmuz 2018 Pazartesi

Ferroli Denizli Bayiler biraraya geldi

Isıtma ve soğutma sektörünün lider kuruluşu Ferroli, Denizli’deki bayilerine yönelik tanıtım ve bilgilendirme toplantısı düzenledi. Isıtma-soğutma sistemleri pazarında ürün ve hizmetleri sürekli geliştirdiklerini söyleyen Ferroli Türkiye Genel Müdürü Elçin Tunçer, “Bu toplantıların amacı ‘Sizi önemsiyoruz’ temelinde gerçekleşiyor. Amacımız çok genel bir toplantı yapmaktan ziyade, gerçekten birebir gittiğimiz yerlerde herkese ulaşabileceğimiz bir ortam oluşturmaktır. Çünkü biz iletişime çok inanıyoruz” dedi.

10-08-2017 11:26

Dedeman Park’ta gerçekleşen toplantıya Ferroli Türkiye Genel Müdürü Elçin Tunçer, Satış Müdürü Ertunga Kazıklı, Satış Sonrası Hizmetler Müdürü Turgay AL, Ege Bölge Sorumlusu Deniz Koç ve bayi yetkilileri katıldı. Isıtma ve soğutma sistemleri ve ürünler hakkında sunumların yapıldığı toplantıda konuşan Tunçer, “Toplantılarımız ‘Sizi önemsiyoruz’ adıyla gerçekleşiyor. İlk planda 7 bölgede toplantı yapılacaktı ancak biz bunu geliştirdik ve yılsonuna kadar toplantılara devam edeceğiz. 6. toplantı olarak Denizli’deyiz, önümüzdeki hafta da Samsun’da toplantı gerçekleştireceğiz. Çünkü biz iletişime çok inanıyoruz” diye konuştu.

“FERROLİ 26 YILDIR TÜRKİYE PAZARINDA”
Ferroli olarak yaklaşık 26 senedir Türkiye pazarında olduklarının altını çizen Tunçer, “2006 yılında yapılan üretim yatırımlarına 2015 yılında kurucumuz DanteFerroli’nin ölümü ile ara verilmek zorunda kalmıştır. Aynı dönemde başlayan Avrupa’daki ekonomik buhran döneminin de etkileriyle duraklayan satış ve üretimimiz, 2016 yılında şirketimizin %60 hissesini satın alan Girişim ve Sermaye şirketi OXY Capital ortaklığı ile başlayarak yükselişe geçmiştir. Bu kapsamda tüm ülkelerde yeniden yapılanma sürecine girdik. Girişim ve sermaye firmaları finansal açıdan zor durumda kalmış firmalara para desteği yaparak güçlü bir şeklide yeniden yapılanmalarına olanak sağlıyor. Organizasyonlarımız da bu şekilde devam ediyor. Firmamız geçen sene iflas erteleme sürecine girdi ancak 9 ay gibi kısa bir sürede iflas ertelemesinden çıktı. Bundan dolayı Türkiye genelinde yeniden bir yapılanmamız devam ediyor. Şu an Türkiye’de farklı noktalarda değişik ürün gamlarıyla piyasaya ürün sunmaya başladık. Isıtma ve soğutma sektöründe aklınıza gelebilecek her türlü ürün bizim bünyemizde üretilmektedir. Türkiye’de bu kadar fazla ürün gamına sahip nadir firmalardan biriyiz” açıklamalarında bulundu.

“GENÇ BİR NÜFUZA SAHİPİZ, GELİŞECEĞİZ”
Türkiye krizlerden çok güzel bir şekilde çıktığını vurgulayan Tunçer, “Türkiye olarak zor bir süreçten geçiyoruz ama son derece de inatçıyız. Krizler her zaman olur, Türkiye’de bu tip kriz ortamlarını başarılı bir şekilde atlatır. Son derece de güçlü bir ekonomimiz var, hiçbir şekilde kötümser düşünmüyorum. Genç bir nüfusuz dolayısıyla gelişmeye açığız” diye belirtti.

“DENİZLİ PAZARINI TEKRAR KAZANMAK İSTİYORUZ”
Bayilere para kazandırmayı amaçladıklarını belirten Ferroli Satış Müdürü Ertunga Kazıklı, “2017 itibariyle Tüm Türkiye’de yeniden bir yapılanma başlattık. Yapılanma duraklarından biri de Denizli oldu. 1998’de itibaren Türkiye pazarında olan bir firmayız. Denizli’de çalışan, çok sayıda cihazımız var.  Yeni yapılanma süreçleri içerisinde pazarımızın iyi olduğu illerden biri olan Denizli’de hareketliği tekrar başlatmak istedik. Bu nedenle bayi ve servislerimizle bir araya geldik. 2017-2018 yıllarındaki planlamalarımız  hakkında bilgiler verdik. Daha butik bir çalışma, sektörün problemi olan kârlılık noktasında bayilere bilgi verdik. Ferroli olarak 2017-2018 düzeni içerisinde bayilere daha kârlı satış, farklı yönlerden mal edinemeyeceklerini ve doğru adım, doğru şahıslarla birlikte hareket ederek Denizli’deki eski pazarlarımızı yakalamayı hedefledik. Bu tip çalışmalarımız devam edecek” dedi.

Toplantıda gerçekleştirilen sunumlar hakkında bilgi veren Kazıklı, “Yaptığımız sunumlarda şunu değerlendirdik; Ferroli, 13 markayı bünyesinde barındıran bir holding. Bu firmalar ilgili bayilere bilgi verdik. Avrupa’da dökümhaneye sahip, üretim yapabilen yegane firmalardan biridir. Türkiye satış pazarını değerlendirdik. Bayilerle beraber satış pazarındaki adetleri değerlendirdik. Bu adetlere ulaşırken problem olan karlılık üzerimde durduk. 2017 yılından itibaren insanlara para kazandıracağımızı hedef gösterdik” açıklamalarında bulundu.

“DÖNÜŞÜM PAZARINA YENİDEN GİRMEK İSTİYORUZ”
 Genel değerlendirmelerde bulunan Ege Bölge Sorumlusu Deniz Koç, “Ferroli Ailesi olarak Türkiye pazarına yeniden giriş yapıyoruz. Geçmişten gelen gücümüzü ve başarımızı tekrarlamak için bugün Denizlideyiz.Bu bölgedeki müşterilerimizi yeniden kazanmak istiyoruz. Müşterilerimize gereken değeri vermek istiyoruz. Bizimle birlikte olan tüm müşterilerimize teşekkür ediyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

Kubilay Y. Gerboğa

Diğer Görseller

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Ferroli Denizli Bayiler biraraya geldi
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör