etiler poyrazoğlu otomotiv
20 Haziran 2019 Perşembe

Farklarını gösterdiler

Büyükşehir Belediyesi Down Kafe'de çalışan özel çocuklar Dünya Down Sendromlular Farkındalık Günü’nde muhteşem bir etkinliğe imza attı. Gönüllerince eğlenen çocuklar mutluluklarını Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'a sarılarak gösterdi.

23-03-2019 10:45

Down Kafe'de çalışan özel çocuklar, her yıl olduğu gibi bu sene de 21 Mart Dünya Down Sendromlular Farkındalık Günü nedeniyle özel bir program hazırladı. 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı'nda düzenlenen programa, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Genel Sekreter Yardımcıları Mustafa Gökoğlan ve Ali Aydın, davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Büyükşehir Down Kafe'de çalışan çocukların birbirinden güzel dans ve ritim gösterileri sunduğu programa Konservatuar sanatçısı Ahmet Algün birbirinden keyifli türküleri ile katıldı. Programda gönüllerince eğlenen çocuklar mutluluklarını Belediye Başkanı Osman Zolan'a sarılarak gösterdi. Etkinliğe katılan vatandaşlarda keyifli anlara tanıklık etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, "21 Mart Dünya Down Sendromlular Farkındalık Günü. Biz her yıl olduğu gibi bu sene de down sendromlu kardeşlerimiz, yavrularımız ve ailelerinin yanında olmak istedik. Biz 365 gün sizlerle beraber olma noktasında gayret ediyoruz. Denizlimizde farkındalık en üst düzeyde. Ailelerimize çok teşekkür ediyorum, bizler de sizlere destek olmaya çalışıyoruz. Çocuklarımıza fırsat ve değer verildiğinde neleri başarabileceklerinin bizlere gösteriyorlar" diye konuştu.

Down Kafe’ye davet

Büyükşehir Belediyesi’nin Türkiye’ye örnek olan projesi Down Kafe’ye herkesi beklediklerini söyleyen  Zolan, "Down Kafe’ye gelirseniz, çocuklarımız orada öyle güzel servisler yapıyorlar ki, onların getirdiği çayı, ikramları almak insana ayrı bir keyif veriyor.  Büyükşehir Belediyesi olarak tüm engelli kardeşlerimize en üst seviyede destek olmaya devam ediyoruz” dedi.  Konuşmanın ardından Down Kafe'de çalışan özel çocuklar günün anısına Zolan’a plaket takdim etti.

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Farklarını gösterdiler
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör