poyrazoğlu otomotiv etiler

Evlerine kavuştular

Sarayköy Belediyesi ve Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) işbirliğiyle ilçenin Trafo Mahallesi’ne yapılan 410 TOKİ Konutu’nun hak sahiplerinin belirlenmesi için kura çekim töreni yapıldı. Kura töreninde mutluluk gözyaşları ve heyecan bir aradaydı. 

17-05-2018 17:45

Trafo Mahallesi’nde yapımına başlanılan ve Türkiye’nin en hızlı ilerleyen TOKİ şantiyesi olan 122 metrekare 3+1 ile 85 metrekare 2+1 olarak inşa edilen Sarayköy TOKİ Konutları’nın hak sahiplerinin belirlenmesi için  kura çekim töreni Sarayköy Spor Salonu’nda yapıldı. 

Törene Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Sarayköy Kaymakamı Fatih Akkaya, Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, AK Parti İlçe Başkanı Volkan Gezen, belediye meclis üyeleri, TOKİ Uzmanı İbrahim Ethem Topçu ve vatandaşlar katıldı.

Birkaç ay içinde teslim edilecek
Kura çekim töreninde konuşan  TOKİ Uzmanı İbrahim Ethem Topçu, “15 yıldan bu yana gerçekleştirdiğimiz inşaatlarımızla Türkiye’nin en aktif kurumuyuz. Bütün belediye ve kaymakamlıklarla proje üretmekteyiz. Sarayköy’de yapım aşaması yüzde 65 seviyesine gelen projemizde konutlar bir kaç ay içinde teslim edilecek. Haziran ayı içinde sözleşme işlemleri aşamasına geçilecek. Konutlarımızın hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

“Onur ve gurur duyuyorum”
Sarayköy halkının hayali olan konut projesini hayata geçirmekten mutluluk duyduğunu belirten Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş ise, “Yıllardır hayalini kurduğumuz projelerimizden birini daha binlerce vatandaşımızın şahitliğinde gerçekleştiriyoruz. Başka şehirlerde, ilçelerde toplu konut projelerini görmüştük. Biz de göreve gelmeden önce böyle bir ihtiyacın olduğunu, Sarayköy’de çok fazla asgari ücretle yaşayan ve ev sahibi olmakta zorlanan vatandaşımız olduğunu biliyorduk. Elimizi taşın altına koyduk ve toplu konut projesini geçen yıl itibariyle başlattık. Arazilerin temini, devri, imarının yapılması, başvurular gibi uzun bir süreden sonra ihalemiz gerçekleşti ve bugün kura çekimini yapıyoruz. Bir kaç ay sonra hak sahipleri evlerine oturacaklar. Tabi burada en büyük pay Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Başbakanımız Binali Yıldırım’a ve Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekci’ye ait. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Onlar bu hizmetin Sarayköy’de yapılması  için bize çok büyük destek verdi. Böyle bir projenin ilçemizde hayata geçmesinden dolayı büyük onur ve gurur duyuyorum” dedi.

“Ev sahibi olabilmek için bir ömür harcanıyor”
Herkesin hayalinin bir ev sahibi olmak olduğuna değinen Başkan Zolan, “En büyük hayalimiz başımızı sokabileceğimiz bir evimizin olması. Bazen bir ömür harcanıyor ev sahibi olmak için. Çok şükür ülkemiz belli bir istikrara kavuştu. Artık ev sahibi olmakta kolaylaştı. Geçmişte kooperatifler vardı. Hem kooperatif hem de kiralar ödenirdi. Enflasyon yüksek olduğu için bankadan kredi çekip ev sahibi olmak yoktu. Şükür ki; ülkemiz çok iyi noktaya geldi. Artık kirada oturan vatandaşlarımız istediği zaman kredi çekerek kira öder gibi ev sahibi olabiliyor. Ev sahibi olabilmeyi Rabbim herkese nasip etsin. Sarayköy Toplu Konutları’nın hak sahiplerimize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Gözyaşlarını tutamadı
Konuşmaların ardından ilk kuraları sırayla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş ve Sarayköy Kaymakamı Fatih Akkaya çekti. Başkan Zolan’ın 2+1 konutları içerisinden çektiği kurada ismi çıkan Meryem Durmaz, sahneye geldiğinde  gözyaşlarını tutamadı.  Mutluluk gözyaşları döken Durmaz’a, hak sahibi olduğunu belirten kurayı teslim ederken kutladı.

Sarayköy Noterliği’nin huzurunda gerçekleştirilen kura çekiminde 378 hak sahibi belirlendi. Kalan 32 konutun kuraları ise başvuru yapan kişiler gereli ücretleri yatırmadığı için çekilmedi. 32 konutun hak sahibi önümüzdeki günlerde belirlenecek.
Haber Merkezi
 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Evlerine kavuştular
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör