Evlendikten 24 yıl sonra boşanan çift,  çocuklarının çabasıyla tekrar evlendi

Yeşilçam’ın klasikleri arasında yer alan ‘Neşeli Günler’ filmi Denizli’de gerçek oldu. 1986 yılında evlendikten sonra şiddetli geçimsizlik yüzünden 2010 yılında boşanan çift, 9 yıl sonra tekrar evlendi. İlk evliliğinde gelinlik giyinemeyen Fatma Civanalan, bu arzusunu yerine getirirken, çift mutluluklarını kucaklarını aldıkları torunlarıyla  yaşadı.

21-10-2019 11:03

Denizli’de yaşanan ve Türk filmlerine taş çıkartan olayda, Fatma Civanalan (48) ve Süleyman Dilek (52) 1986 yılında kaçarak dünya evine girdi. Çiftin 3 erkek,  bir kız çocukları oldu. Ancak çift 2010 yılında şiddetli geçimsizlik nedeniyle  boşanma kararı aldı. 7 yıl boyunca hiç görüşmeyen  Dilek ve Civanalan,  ilk çocukları Muhammet Dilek’in evlenmek istemesiyle bir araya geldi.  Çocukları Muhammet Dilek evlendi ve iki çocuğu oldu. Muhammet Dilek ile kardeşleri Hamit Musa, Berkan ve Hicran Dilek boşanan  anne ve babalarını tekrar birleştirmek için kolları sıvadı. 

Birkaç ay süren ikna turlarının ardından anneleri Fatma ve babaları Süleyman’ı tekrar bir araya getirmeyi başaran çocuklar,  evlenmeye ikna etmeyi başardı. Bu sırada yaşananlar ise turşu suyu meselesi yüzünden ayrılan başrollerini Adile Naşit ile Münir Özkul’un oynadığı ‘Neşeli Günler’ filmindeki sahneleri aratmadı. Fatma Civanalan ve Süleyman Dilek, boşandıktan  9 yıl sonra tekrar evlendiler.

“Gelinlik giyinemediğim için 7 yıl düğünlere gidemedim”

İlk evliliğinde gelinlik giyemeyen  Fatma Civanalan, ikinci kez nikah masasına oturduğunda hayalini de gerçekleştirdi. Nikah törenine gelinlikle gelen 48 yaşındaki 4 çocuk annesi  Fatma Civanalan,  “1986’da eşimle kaçarak evlendim, bu yüzden gelinlik giyemedim. Bu içimde uhde kaldı. Düğünlere gidemedim, hep gelinlik giyinmek istedim.  Allah bu zamana kısmet etti. Gelinliğimi giydim,  nikah cüzdanımı da aldım elime. Çok mutluyum, Allah herkese göstersin” dedi.

“Evlatların sayesinde çok mutluyuz”

52 yaşında tekrar damatlık giyinmenin heyecan ve mutluluğunu yaşan Süleyman Dilek ise, “24 yıl evli kaldıktan sonra bir sebepten dolayı boşanmıştık. 4 tane çocuğumuz, 2 tane torunumuz var. Onların sayesinde tekrar evlendik. Biz de damatlık giydik hanıma da gelinlik giydirdik çok mutluyuz. Çok mutluyuz evlatların sayesinde. O zaman kaçtığımız için gelinlik giydirememiştik hanıma. Ama şimdi bu hayali gerçeğe çevirdik” diye konuştu. 

Nikah töreninde dünya evine ikinci defa girmenin büyük mutluluğunu yaşayan çift nikah memuruna ‘Evet’ derken büyük heyecan yaşadı.  Dilek çifti 11 aylık torunları Süleyman ve 2 yaşındaki Eylül’ü kucaklarına alarak çevredekilerin şaşkın ve  meraklı bakışları altında tebrikleri kabul etti. Annelerine 48 yaşında gelinlik, babalarına ise 52 yaşında damatlık giyindiren çocukları ise çiftin bu mutluluğuna ortak oldu.  Kendilerine Pamukkale Belediyesi tarafından hediye edilen Türk Bayrağı ve Kuran’ı Kerim’i öpüp başına koyan çift, el ele mutlu bir şekilde nikah salonundan ayrıldı. 

İHA

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Evlendikten 24 yıl sonra boşanan çift,  çocuklarının çabasıyla tekrar evlendi
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör