etiler poyrazoğlu otomotiv
20 Şubat 2020 Perşembe

'Evimizi yaktı'

Denizli'de yaşayan eski futbolcu ve antrenör 59 yaşındaki Zafer K., uçucu madde ağımlısı 23 yaşındaki oğlu Ü.U.K.'nın çevresine zarar veren ve sürekli olay çıkartan biri haline geldiğini, en son evi ateşe verdiğini söyleyerek, 'Yüzlerce futbolcu genç etiştirdim ama kendi oğluma sahip çıkamadım' dedi.

Hacıkaplanlar Mahallesi'nde yaşayan Zafer K., 1970 ile 1975 yılları arasında Denizlispor, Göztepe ve Şekerspor gibi takımlarda profesyonel olarak futbol oynadı. 3 çocuğu olan Zafer K., bir süre de antrenörlük yaptı, çok sayıda futbolcu yetiştirdi. Kendi oğlu Ü.U.K.'ya sahip çıkamadığından yakınan Zafer K., insanlara zarar verdiğini ve acilen tedavi edilmesi gerektiğini söyleyerek, 'Çaresiz kaldığım için ben de geçen gün (perşembe) evin çatısına çıkarak intihar etmek istedim, ancak polisler dalgınlığımdan faydalanıp, beni kurtardı. Artık yeter, ölmek istiyorum' diye konuştu.

'OĞLUM EVİ YAKTI'

Oğlunun daha önce evin çatısındaki kiremitleri yola fırlattığı ve yoldan geçenleri yaraladığı için tutuklandığını anlatan Zafer K., kısa süre cezaevinde kaldıktan sonra serbest kaldığını, yine olaylar çıkartarak insanlara zarar verdiğini ve dün (cuma) ise yaşadıkları evi yaktığını söyledi. Yaşadığı evi ateşe veren Ü.U.K.'nın çıkardığı yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü. Ev kullanılmaz hale gelirken, baba Zafer K. ise yaşadığı çaresizliğe isyan etti. Oğlunun tedavi edilmesi için gerekli yerlere müracaat etmesine rağmen hiçbir sonuç alamadığını belirten Zafer K., 'Evde iki oğlumla birlikte 3 kişi yaşıyoruz. Annesi yıllar önce bırakıp gitti. Elimde dilekçeler var. Her yere müracaat ettim, ancak oğlumu tedavi etmiyorlar. İnsanlara ve çevresine zarar veriyor. Polis alıyor, hastaneye götürüyor, sonra ise serbest bırakıyor' dedi.


YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - \'Evimizi yaktı\'
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör