poyrazoğlu otomotiv
25 Mayıs 2019 Cumartesi

Esnafa kredi müjdesi 

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, vatandaşı ve esnafı rahatlatmak için başta kredi kartı borçlarına ödeme kolaylığı olmak üzere, esnaf ve işvereni rahatlatacak önlemler aldıklarını, bu yıl  350 bin esnafa 22 milyar liralık kredi kullandırılacağını  açıkladı. 

10-01-2019 10:27

Denizli Milletvekili Şahin Tin, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın grup toplantısında açıkladığı ekonomi paketini değerlendirdi.  Atılan adımların, tam zamanında ve beklentileri karşılayacak nitelikte olduğunu vurgulayan Tin, “AK Partinin meselesi sadece milletimizden oy almak değildir. AK Parti milletin gönlünü kazanmak için yola çıkmış bir millet hareketidir. AK Parti ile birlikte nasıl yerli ve milli bir büyüme sürecine girdiysek siyaset alanında da yerli ve milli bir hamle gerçekleşmiş, siyaset Anadolu’nun tüm sathına yayılarak toplumun tüm kesimini kucaklar hale gelmiştir. Gizli kapaklı iş çevirenlere inat şeffaf bir yönetim anlayışla her şeyi milletiyle paylaşmaktan geri durmayan bir iktidar bugün iş başındadır” dedi.

Kredi borçlarına ödeme kolaylığı 

Milletin sadece mutlu anında değil en zor zamanında da yanında olan bir iktidar olduklarını belirten Tin; “Yaşanan onca badirelere rağmen hala dimdik ayakta durmayı başaran bir ekonomik yapıya sahibiz. Daha da iyi günlere ulaşacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Kredi kartı borcunu ödemekte güçlük çeken vatandaşlarımıza borçlarını tek çatı altında toplama imkânı sağlıyoruz. Vatandaşlarımız hangi bankaya borcu olursa olsun tek çatı altında toplanan borcunu Ziraat Bankasından alacağı krediyle ödeyebilecek. İster 24 ay ister 60 ay vade ile vatandaşlarımız aylık gelir durumuna göre kredi borcunu da kapatma imkânına sahip olacak” diye konuştu.

Esnaf ve sanatkara kredi

Özellikle iş dünyasına dönük her türlü desteğin artarak sürdüğünü ifade eden Tin; “İş âlemi bu ülkenin dinamosudur. Sektörlere verilen teşvik ve desteklerin yanı sıra birçok vatandaşımızın iş kapısı olan özel işletmelerin de işlerini kolaylaştırmak, gücüne güç katmak, daha çok üretim, istihdam ve ihracat yapmasına imkân sunmak adına Cumhurbaşkanımız önemli müjdeler verdi.  O da sigorta prim teşviki uygulaması kapsamında 500 kişi üzeri çalışanı olan iş yerleri için 3 puan olan destek, 5 puana çıkartılacak” dedi. Tin ayrıca, Halkbank aracılığıyla esnaf ve sanatkârların işletme ve yatırım kredisi ihtiyaçlarını karşılamak üzere 2019 yılında yaklaşık 350 bin esnafa 22 milyar liralık kredi kullandırılacağını açıkladı.  Haber Merkezi 

 

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Esnafa kredi müjdesi 
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör