poyrazoğlu otomotiv etiler
6 Haziran 2020 Cumartesi

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nde seçim 28 Nisan’da yapılacak

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nde 28 Nisan’da yapılacak olağanüstü genel kurul için geri sayım devam ederken, Terziler ve Tuhafiyeciler Odası Başkanı Atalay Coza adaylığını açıkladı.

17-04-2019 18:25

Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde,  Terziler ve Tuhafiyeciler Odası Başkanı Atalay Coza, Berberler Odası Başkanı İdris Ağılönü ve Başkan Yardımcısı Abdullah Akyol ile birlikte basın toplantısı düzenledi. DESOB’un 28 Nisan’da yapılacak olağanüstü genel kurulunda başkanlığa aday olduğunu açıklayan Terziler ve Tuhafiyeciler Odası Başkanı Atalay Coza, “Bu adaylık süreci içerisinde Denizli halkına ve 35 bin esnaf ve sanatkarın hak ve hukuku için yapacak olduğumuz projelerle yola çıkıyoruz. 200  dar gelirli esnafımızın  üniversiteye giden çocuklarına bir aidattan az olmamak üzere burs verilecektir. Çıraklık Eğitim Merkezine 10 bin liralık  iaşe yardımı yapılacaktır. Denizlimizin duayen iş adamları Denizli Ticaret Odası ve Denizli Sanayi Odası ile birlikte Esnaf Odaları Birliği’nin de yanında olmak şartıyla Pamukkale’de  bir adet pansiyonlu ve yurtlu Çıraklık Eğitim Merkezi kazandıracağız” dedi.

Maddi gücü zayıf odalar olduğunu belirten Coza, “Burada sanatkar yetiştiren odalarımız da var. Maddi gücü zayıf olan bu odalarımızın bütün borçları tamam Esnaf Odaları Birliği tarafından bir kereye mahsus olmak üzere sıfırlanacaktır ve onlarında çalışması çok önemlidir. Bugün Yatağan’daki ve Yeşilyuva’daki esnaf odası Türkiye’nin aynası olan odalardır. Bu odaların ayakta kalması için destekleyeceğiz. Denizli’de hiçbir odayı üyesi az kaldı diye kapattırılmayacaktır” diye konuştu.

Esnaflara  E-ticaret hakkında bilgilendirme yapacaklarını dile getiren Coza, “Günümüzün ticaretlerinden birisi E-ticaret. Yani bizler işyerlerinde müşteri bekleyen bir konum içerisinde olmuyoruz. Bugün sosyal medya üzerinden e satışlar yapılıyor. Bu satışlar bizim esnafımızı candan, kalbinden vuruyor. Biz de bu esnaflarımızı E-ticaret bazında gerekli bilgiler ve toplantılar yaparak, onların da buradan satış yapabilmesi için desteği vereceğiz. Esnaf Masası  kurarak bütün esnafımızın sorunlarını ilgili kurumlara aktaracağız” dedi.

Berberler Odası Başkanı İdris Ağılönü ise, Birlik Başkanı Turgut Devecioğlu’nun seçim süreci dolayısıyla ayrıldığını söyleyerek, “Ancak Turgut Başkanı devre dışı bırakmak istediler. Yapılan bu yanlışa karşı kral çıplak diyebilmek ve  oldu bittiye karşı koymak için aday olduk” şeklinde konuştu. Özkan TOKMAK

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nde seçim 28 Nisan’da yapılacak
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör