etiler poyrazoğlu otomotiv
27 Haziran 2019 Perşembe

Eski Dostlar’dan resim sergisi 

Dört emekli öğretmen,  bir emekli bankacı ve 7 yaşındaki Ekin Canpolat’tan oluşan Eski Dostlar Grubu, karma resim sergisi açtı. Büyükşehir Belediyesi Turan Bahadır Sergi Salonu’nda 70’in üzerinde yağlı boya tablonun yer aldığı sergi 11 Ekim Perşembe gününe kadar gezilebilecek. 

09-10-2018 11:39

Emekli öğretmen Ayşe Canpolat, Elif Aktaş, Ulviye Şenel, Zarife Mersin ile emekli bankacı Işık Erdoğan’nın oluşturduğu Eski Dostlar Grubu,  yağlı boya çalışmalarını Büyükşehir Belediyesi Turan Bahadır Sergi Salonu’nda sergiledi.  Sanata tutkun kadınların, sadece gördüklerini değil hissettiklerini, yaşadıklarını ve tecrübelerini yansıttığı tabloları, ziyaretçiler de takdir ve hayranlık uyandırdı. Eski Dostlar Grubu’nda yer alan ve 3 yaşından beri resim yapan  7 yaşındaki  Ekin Canpolat’ın tabloları ise büyük beğeni topladı. 

Kemal Yalçın’dan övgü dolu sözler

Sergiye katılamayan ancak sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımla tüm Denizlilileri bu sevgiye davet eden ödüllü yazar Kemal Yalçın,  “Ekin,  gelecek vaat eden bir yetenek. Resim yapmaya 3 yaşında başladı. Resim öğretmenliğini babaannesi Ayşe Yalçın Canpolat yapıyor. Ekin’e ve Eski Dostlar Grubu ressamlarına başarılar dilerim” dedi. 

Açılışını CHP Milletvekili Kazım Arslan, İl Başkanı Mahir Akbaba ile çok sayıda sanatseverin katıldığı Eski Dostlar Grubu’nun karma sergisi, 11 Ekim Perşembe gününe kadar gezilebilecek. 

Şengül BOZ 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Eski Dostlar’dan resim sergisi 
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör