poyrazoğlu otomotiv etiler

Ersoy, bakan yardımcısı

Buldan’da 1997-2001 yılları arasında kaymakamlık yapan Mehmet Ersoy, İçişleri Bakan Yardımcılığı’na atandı.

10-08-2018 17:46

Buldan Kaymakamlığı’nın yanı sıra  bürokraside üst düzey görevler yapan Mehmet Ersoy, bir dönem siyasete atılıp milletvekili seçildi. 2016’da Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcılığı görevinde bulunan Ersoy, son kararnameyle İçişleri Bakan Yardımcılığı’na atandı. Ersoy’un Bakan Yardımcılığı görevine getirilmesi Buldan’da sevinçle karşılandı.

MEHMET ERSOY KİMDİR?
Mehmet Ersoy 26.04.1964 tarihinde Sinop-Boyabat’ta doğdu. İlk, orta, lise eğitimini aynı ilçede tamamladı. 1986 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu. 1987 yılında Kastamonu Kaymakam Adayı olarak Mülki idare amirliği mesleğine kabul edildi. Kaymakam Adaylığı döneminde bir yıl süreyle İngiltere’de dil ve mesleki eğitim aldı.

Sırasıyla İzmir-Kemalpaşa Kaymakam Vekilliği, Balıkesir-İvrindi, Konya-Çeltik, Tunceli-Nazımiye Kaymakamlıkları, Mardin Vali Yardımcılığı, Denizli-Buldan, Adana-Kozan, Çatalca ve Sarıyer Kaymakamlıkları görevlerinde bulundu. Buldan Kaymakamı iken Düzce depremi nedeniyle üç ay süreyle Bolu Vali Yardımcılığı’nda görevlendirildi  2011 Milletvekili Genel Seçimlerinde AK Parti Sinop Milletvekili seçildi. Milletvekilliği döneminde AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcılığı, TBMM İçişleri Komisyonu Üyeliği ve Başkanvekilliği, PAP Ve KEİPA Türk Grubu Üyeliği görevlerinde bulundu. 24. Dönem ikinci yasama yılında ise İçişleri Komisyonu Başkanığı’na seçildi. 2016 yılında Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı Bakan Yardımcılığı’na atandı.
İçişleri Bakanlığı Bakan Yardımcılığına atanan Mehmet Ersoy evli ve iki çocuk babası.
Haber Merkezi
 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Ersoy, bakan yardımcısı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör