poyrazoğlu otomotiv etiler

Erdoğan hedefi belirledi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 28. kez geldiği Denizli’de  6. Olağan İl Kongresi’ne katıldı. Denizli’ye bugüne kadar yapılan hizmetleri anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Denizli’de 2019 seçimlerinde rekor beklediğini söyledi. 

09-04-2018 19:22

Afrin Harekatı’ndan, FETÖ ile mücadeleye kadar bir çok konuda önemli mesajlar veren Erdoğan, “Artık metal yorgunluğu yok, yeniden diriliş hamlesi var. Şu salondaki azim ve kararlılıktan bir an bile taviz vermeden 2019 seçimlerine hazırlanmamız gerekiyor. 2019'daki tüm seçimlerde ben Denizli'nin tarihine, misyonuna, kendine yakışanı yapacağına inanıyorum” dedi. 
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Aydın kongresinin ardından Denizli 6. Olağan İl Kongresi’ne katılmak için havayoluyla Denizli’ye geldi. Hasan Güngör Spor Salonu’nda yapılan kongre öncesi dışarıda bekleyen vatandaşlara seslenen Erdoğan, daha sonra salona girerek kongrede konuştu. 

Rekor istedi
9 ay sonra Denizli’de olmaktan, hasretle kendisini bağırlarına basan Denizlili kardeşleriyle bir araya gelmekten çok memnun olduğunu söyleyen Erdoğan, salondaki ve dışarıdaki  coşku ve heyecanın 2019'daki seçimler öncesi büyük bir umut verdiğini belirterek,  "Sizin bu sevdanız bize cesaret, özgüven ve mücadele azmi veriyor. Ben bugün gerçekten çok farklı bir Denizli görüyorum. Ben bugün kabına sığmayan, heyecan dolu bir Denizli görüyorum. Ben bugün burada 16 Nisan'daki ataleti üzerinden söküp atmış bir Denizli görüyorum. İnşallah Denizli teşkilatımız 2019'a kadar tempoyu daha da artıracaktır. Artık metal yorgunluğu yok, yeniden diriliş hamlesi var. Şu salondaki azim ve kararlılıktan bir an bile taviz vermeden 2019 seçimlerine hazırlanmamız gerekiyor. 16 Nisan halk oylamasında Denizli'de elde ettiğimiz sonuç, yolumuzun uzun, yükümüzün de ağır olduğunu gösteriyor. 2019'daki tüm seçimlerde ben Denizli'nin tarihine, misyonuna, kendine yakışanı yapacağına inanıyorum” dedi. Erdoğan, Denizli'de her zaman rekorlar beklediklerini dile getirerek daha çok çalışacaklarını ve kendilerini Denizlililere daha iyi anlatacaklarını aktardı.  "Referansımız yaptığımız eserler"
Ana kademe, kadın kolları ve gençlik kollarından 2019'a kadar mücadelelerini sürdürme sözü alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "AK Parti'yi Denizli'de hep berabere tekrar şaha kaldırıyor muyuz?" diye sordu. "Evet" cevabını alan Erdoğan, "Maşallah, sizlere de bu yakışır" dedi.
2019'a giden süreçte millete kendilerini anlatırken en büyük referans kaynağının yaptıkları eserler ve verilen hizmetler olduğunu anlatan Erdoğan, "Biz ana muhalefet gibi demagoji peşinde olmadık. Yalan, iftira ve hamasetle milletimizden oy istemedik. Sırtımızda koskoca bir milletin, koskoca bir tarihin yükünü taşıdığımızın bilinciyle vatandaşlarımıza ancak yapabileceklerimizin sözünü verdik. Hamdolsun ne söz verdiysek onu da yerine getirdik" diye konuştu.

Denizli'ye yapılan yatırımlar
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Denizli'yi kalkındırmak için de var güçle çalıştıklarını ifade ederek, kente 15 yılda 17,5 katrilyon liralık yatırım yaptıklarını, eğitimde 3 bin 777 adet yeni derslik inşa ettiklerini, 5 bin 90 yatak kapasiteli yüksek öğrenim yurtları açtıklarını, birkaç yıl içinde 2 bin 300 kişilik yeni yurtları da hizmete sokacaklarını dile getirdi.
AK Parti döneminde sağlıkta büyük bir dönüşümün gerçekleştirildiğini, geçmişte sağlıklı gidenin hasta döndüğü, vatandaşın doktor bulsa ilaç bulamadığı, ilaç bulsa parasını verip alamadığı bir sağlık sisteminin bulunduğunu anlatan Erdoğan, “Eski Türkiye'nin o kötü günlerine son verdik. Eski Türkiye'nin o kötü günlerinde SSK'nın başında kim vardı ? Rahmetli Savaş Ay hani bir programında yanına almıştı ya Bay Kemal'i. Orada hastanelerimizin o fecaatini anlatıyordu. Aman yarabbi. Suçu da nereye atıyordu. O zamanın başbakanına. Yahu sen ne iş yapıyorsun, ne işe yararsın, sen üzerine düşen görevi yaptın mı ? Her taraf rezillik, sağlam girer hasta çıkar. Hastanelerin durumu öyleydi. Şimdi biz Denizli'ye 11'i hastane olmak üzere toplam 28 sağlık tesisi kazandırdık. Yeni bir adım atıyoruz, bin yataklı şehir hastanesini kuruyoruz. İnşallah en kısa sürede ihalesini yapıp inşaatına başlayacağız. TOKİ vasıtasıyla Denizli'de 11 bin 295 konut projesi başlattık" dedi.

Hızlı tren müjdesi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti öncesi Türkiye'de yolların perişan halde olduğunu, bu alanda "Yol medeniyettir" diyerek büyük yatırımlar yaptıklarını, 2002'de 65 kilometre olan Denizli'deki bölünmüş yolların 358 kilometrelik yatırımla 423 kilometreye ulaştırıldığını kaydetti.
Denizli'de toplam maliyeti 1,5 katrilyon liralık 11 yol projesinin devam ettiğini dile getiren Erdoğan, şunları belirtti:
 "Proje bedeli 3,5 katrilyon lira olan Aydın-Denizli-Antalya Otoyolu'nun ihalesini haziran sonunda yapıyoruz. Böylece Ege ile Akdeniz'i birbirine otoyol ile bağlıyoruz. Afyon-Denizli-Isparta-Burdur ile Ortaklar-Aydın- Denizli tren hattını da TÜBİTAK'ın yaptığı yazılımla modernize ediyoruz. Bu projenin biten kesimlerini etap etap hizmete sunacağız. Antalya-Burdur-Denizli-Aydın-İzmir Hızlı Tren projemiz bizim 2023 projelerimizden biridir. Önce Antalya-Burdur arası sonra diğer kesimler yapılacak. Ayrıca mevcut Denizli-Aydın tren hattını modernize edip ikinci bir hat daha yaparak daha güvenli ve etkin bir şekilde işletimini sağlayacağız. 1,5 katrilyon liralık maliyeti olan bir projeyi önümüzdeki 2 yıl içinde tamamlamayı hedefliyoruz"

 “Türkiye hastalıklı ana muhalefetten     kurtulacak”
Türkiye'nin 2019'da hastalıklı ana muhalefet anlayışından kurtulacağını ifade eden Erdoğan, "Ana muhalefetin başındaki zatın terbiyesizlik çıtasını sürekli yukarıya çekmesinin sebebi kaçınılmaz akıbetini görmüş olmasıdır, şimdi onu görüyor. Türkiye'nin geleceğinde ne bu zata ne de onun temsil ettiği zihniyete yer yoktur. Bu ülkede bu millet için taş üstüne taş koymamış, geleceğimiz için herhangi bir proje geliştirmemiş mevcut ana muhalefet zihniyeti artık son demlerini yaşıyor. Bunlar kasetle geldiler herhalde bundan sonra CD ile giderler" dedi.

Afrin’de 3 bin 991 terörist etkisiz hale  getirildi
Afrin'de 3 bin 991 teröristin etkisiz hale getirildiğini söyleyen Erdoğan, "Geçen Reyhanlı'ya gittik, 10 kilometre sınıra, orada Mehmetçikimizin kararlılığını gördük. Kimlerle gittik, sanatçılarla, yazılı görsel medya. 150 kişi filandık. Bay Kemal duramadı, 'Siz oraya nasıl gidersiniz?' Ya bu sanatçılar oraya giderken senden izin mi alacaklar? Sen kimsin. Bir taraftan Gazi Mustafa Kemal'in partisiyim diyecek, Gazi Mustafa Kemal'in sanatçılarla ilgili beyanından hiç haberi olmayacak. Olur bundan sonra senden izin alırlar. Vah zavallı vah." ifadelerini kullandı.

"Ha FETÖ ha PKK hiç fark etmez"
Devlete karşı darbe girişiminin tutmadığını aktaran Erdoğan, milletin F-16'lar, toplar ve tüfekler karşısında dimdik durduğunu, pes etmediğini, 251 kişinin de şehadete yürüdüğünü bildirdi. Vesayet güçleri, bölücü terör örgütü ve FETÖ ile mücadele ettiklerine dikkati çeken Erdoğan, "FETÖ'nün en önemli adamlarından 6 tanesini biliyorsunuz, Kosova'da paketledik, aldık buraya getirdik. 80 kadar FETÖ militanını farklı ülkelerden bulup, paketleyip Türkiye'ye getirdik, devam edeceğiz. Nereye kaçarlarsa kaçsınlar peşlerindeyiz. Onlar kaçacak biz kovalayacağız. Ha FETÖ ha PKK hiç fark etmez. Biz bu yola her şeyimizle girdik ve bu işi de başaracağız" dedi. Erdoğan, Akkuyu Nükleer Güç Santrali’ni hedefledikleri gibi 2023’te faaliyete geçireceklerini söyledi.  

KONGREDEN NOTLAR
Kongre nedeniyle spor salonunun çevresi ve içi Türk bayrağı ve parti bayraklarıyla süslendi.

Salona "Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet,"  "Sen yürüyorsun, Denizli yürüyor arkandan", "Biz öldük mi ki vatan bölünsün" yazılı pankartlar asıldı. Partililer sık sık "Recep Tayyip Erdoğan" şekliden tezahüratta bulundu. 

Kongrede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan önce Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, İl Başkanı Necip Filiz, Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun da konuşma yaptı. 

Kongreye Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Zeytin Dalı Harekatı sırasında şehit olan Denizlili Mehmet Dinek'in ailesi de katıldı.  
Divan başkanlığını AK Parti Manisa Milletvekili Murat Baybatur'un yaptığı kongrede mevcut başkan Necip Filiz tek aday oldu.

AA
 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Erdoğan hedefi belirledi
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör