etiler poyrazoğlu otomotiv
17 Şubat 2020 Pazartesi

Erdoğan’dan Türkiye 100 çağrısı

Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, oda üyelerini ülkenin en hızlı büyüyen şirketlerine ulusal ve uluslararası düzeyde görünürlük kazandırarak, bağlantılarını kuvvetlendirmek için harekete geçen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin düzenlediği “Türkiye 100” programına başvurmaya çağırdı. 

07-11-2019 15:39

DTO  Başkanı Uğur Erdoğan, oda  üyesi şirketleri  TOBB’un “Türkiye 100” programına başvuru yapmaya davet etti. Üyelerinin Türkiye 100 programı sayesinde, şirketlerinin  başarılı büyüme performansından tüm dünyayı haberdar etme şansı yakalayacağını belirterek, “2016-2018 arasında hızlı büyümeyi başarmış bir şirketseniz, Türkiye 100, görünürlük kazanmanız için eşsiz bir fırsat. Başvuran şirketler, toplam satış gelirlerindeki artış hızına göre sıralanacaklar. Bu fırsatı mutlaka değerlendirin” diye seslendi.

Anketi tamamladıktan sonra başvuruda bulunan şirketin, sisteme 2016, 2017 ve 2018 yılları gelirlerini belgeleyen Kurumlar Vergisi Beyannamelerini  yüklemesi gerektiğini, aksi takdirde başvurularının değerlendirmeye alınmayacağını, Türkiye 100’e başvurunun ücretsiz olduğunu hatırlatan  Erdoğan, “Şirketlerin büyüme performanslarını kanıtlamak için ilgili internet sayfasından edinilebilen formda bildirilen alana finansal bilgilerini girmeleri ve sonrasında bu tablolarını sunmaları gerekiyor. Başvuru sırasında vereceğiniz tüm bilgiler, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca korunacak. TOBB, TEPAV ve TOBB ETÜ’nün yetkilendirdiği değerlendirme kurulu dışında kimse bu bilgilere erişemeyecek. Bugüne kadar binlerce şirketin finansal bilgileri sisteme kaydedildi ve bu bilgiler Türkiye 100 ekibi tarafından güvenle saklandı; gizlendi. Finansal tablolarınızı ya da kurumlar vergisi beyannamelerinizi sisteme yüklediğinizde, bunları sadece Türkiye 100 ekibindeki kişiler görebiliyorlar. Şirketlerden alınan tüm bilgiler, hiçbir şart ve koşul altında üçüncü kişi veya kurumlarla paylaşılmıyor” dedi. Erdoğan programa son başvuru tarihinin 15 kasım olduğunu da hatırlattı.

Koray ÇAĞDAŞ

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Erdoğan’dan Türkiye 100 çağrısı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör