etiler poyrazoğlu otomotiv
26 Haziran 2019 Çarşamba

Erdoğan’dan ‘iş başı’ çağrısı

Denizli Ticaret Odası (DTO) Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, seçimin geride kaldığını, artık gündemi ekonomi, üretim ve istihdamın oluşturması, üreten kesim ve ekonomideki paydaşlarının beklentileri doğrultusunda yeni bir icraat döneminin başlatılması gerektiğini belirtti.

04-04-2019 11:51

DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, seçim sonuçlarıyla ilgili yazılı açıklamasında, “31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimleri sona erdi. Sonuçlarının ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini diliyoruz” diyerek, şu ifadelere yer verdi:

“Demokrasimizin temel unsuru ve bir vatandaşlık hakkı olan tercihini ortaya koyarak, bulunduğu yerin kimler tarafından yönetileceğini tayin eden hemşehrilerimize, herhangi bir sıkıntı ya da istenmeyen olaya yol açmayarak, kendilerinden beklenildiği gibi sağduyulu bir seçim ortamı geçirdikleri için teşekkür ediyoruz. Bazı münferit olaylar dışında ülke genelinde de seçimler, huzur ortamı içinde ve yüksek katılımla tamamlandı. Bu, vatandaşlarımızın demokrasiyi özümsediğinin, her seçimin tatlı bir yarış ve telaş olduğu olgunluğuyla hareket ettiğinin, her şeyden öte siyaseten ne düşünürse düşünsün birlikte daha güçlü bir vatan ve millet olduğunun farkındalığıyla geleceğe emin baktığının göstergesidir. Artık, işimizin başına, her ne olursa olsun temel gündem maddemiz niteliğindeki ekonomiye dönmeliyiz, üretim, ihracat ve ticaretimize bakmalıyız. Uzun bir süre seçim olmayacağından hareketle, karar mercilerince hızla ekonomiye odaklanılabileceği, böylece ekonomimizin temellerini daha da güçlendirecek yapısal reformlara imza atılabileceği düşüncesindeyiz. O nedenle, önümüzdeki günler, hepimiz için çok büyük bir önem taşıyor. Seçim öncesinde bunun sinyalini veren ekonomi yönetimimizden, hızla harekete geçmesini ve gereken adımları atmasını bekliyoruz. Vatandaşlar olarak, siyasi görüşümüz ne olursa olsun, milletimizin kararına saygı duymalı, el ele ve gönül gönüle verip, daha güzel günlere birlik ve beraberlik içinde yürümeliyiz. Ülkemizin kalkınması, milletimizin refah seviyesinin yükselmesi için idarecisinden halkımıza kadar herkese görev düşüyor. İş dünyası olarak bizlerde, el birliği ile daha çok üretip, daha fazla yatırım, istihdam ve ihracat yapmaya, insanımıza iş ve aş sağlamaya çalışacağız.” Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Erdoğan’dan ‘iş başı’ çağrısı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör