poyrazoğlu otomotiv etiler

Erdoğan: 15 Temmuz, düşmana ders dosta ibrettir

Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, 15 Temmuz’da ihanet ile zaferin bir arada bulunduğunu, o gün yaşananların düşmana ders, dosta ibret olduğunu söyledi. 

14-07-2018 11:58

DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, 15 Temmuz Darbe Girişimi’nin yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Erdoğan, yazılı açıklamasında, Türkiye’nin geride kalan iki yılda yaşadıklarını da değerlendirdi.

Türk Milleti’nin, 15 Temmuz 2016’daki girişimin vahametinden, birlik ve beraberliği ile özgürlüğünden ödün vermeyerek, eşsiz bir destanla çıktığını vurgulayan Başkan Erdoğan, “Gücümüz milli irade, hedefimiz büyük Türkiye. 15 Temmuz’un, Türkiye için bir milat olduğuna inanıyoruz. Çünkü, bu alçak saldırı, darbenin ötesinde bir işgal girişimiydi. 15 Temmuz, İstiklal Harbi’nden bu yana ülkemizin karşılaştığı en büyük tehlikeydi. O gece, Fetullahçı terör örgütü, devleti ele geçirmeye, milleti tahakküm altına almaya kalkıştı. Darbe girişiminin asıl amacı ülkemizi tarihimizde görülmemiş bir kaosa sürüklemek, kardeş kavgası başlatmak ve Türkiye’yi iç savaş ortamına sokmaktı. Darbe teşebbüsünün nihai amacı, Türkiye Cumhuriyeti’ni bir daha ayağa kalkamayacak duruma düşürmekti” dedi.

Türkiye’nin 15 Temmuz sonrası kısa sürede toparlanma sürecini tamamladığına dikkat çeken Erdoğan, “Şimdi yeni bir atılım süreci başlatmamız gerekiyor. Bizler, ülkemiz ve milletimiz için şimdi daha büyük bir azimle çalışacak, Türkiye’yi daha da ileriye ve iyiye taşıyacağız. Üzerine basarak bir kez daha ifade ediyoruz ki, 15 Temmuz’u asla unutmayacağız, unutturmayacağız” dedi. 
Haber Merkezi
 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Erdoğan: 15 Temmuz, düşmana ders dosta ibrettir
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör