poyrazoğlu otomotiv etiler

Engelsiz Yaşam Merkezi Birincilik ödülü getirdi

Merkezefendi Belediyesi tarafından Gümüşçay Mahallesi’nde yapımı devam eden Engelsiz Yaşam Merkezi, Nevşehir’de düzenlenen 2. Uluslararası Şehir, Çevre ve Sağlık Kongresi’nin En İyi Uygulama Yarışması’nda Sağlık ve Sosyal Hizmet Kategorisi’nde Türkiye birincisi oldu. 

19-04-2018 18:09

Gümüşçay Mahallesi’nde yapımı süren Engelsiz Yaşam Merkezi, Nevşehir’de 16-20 Nisan tarihleri arasında Yarının Kentleri temasıyla düzenlenen 2. Uluslararası Şehir, Çevre ve Sağlık Kongresi’nin belediyeler arası En İyi Uygulama Yarışması’nda, Sağlık ve Sosyal Hizmet Kategorisi’nde Türkiye 1. si oldu. Nevşehir’deki Perissia Otel’de düzenlenen kongrenin açılış kokteylinin ardından ödül töreni gerçekleştirildi. 

67 BAŞVURUDAN 24 TANESİ ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLDÜ
67 projenin başvuru da bulunduğu, Akıllı Kent, Sağlıklı Çevre, Sağlık ve Sosyal Hizmet, Sağlıklı Şehir Planlama, Şehir Sağlığını Ölçme, Şehir Sağlığını Geliştirme Planları kategorilerinde 24 proje ödüllendirildi. Proje Değerlendirme Kurulu’nun 7 üyesinden tam not alarak birinci oldu. Ödülü Merkezefendi Belediyesi Plan ve Proje Müdürü Hülya Bartal aldı. 

ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ
Gümüşçay Mahallesi’nde bulunan ve daha önce Merkezefendi’de Engelsiz Yaşam İçin Buluşuyoruz adıyla çalıştayı da yapılan proje, engelli vatandaşlar için bölgenin ilk ve tek sosyal tesis niteliğini taşıyor. Projenin içerisinde kuaförlük, mobilyacılık, otelcilik, halıcılık, market ve gıda reyonu, el işi, ahşap boyama, tekstil ve müzik gibi birçok mesleki eğitim merkezi ve sosyalleşme alanı bulunuyor.
Haber Merkezi 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Engelsiz Yaşam Merkezi Birincilik ödülü getirdi
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör