poyrazoğlu otomotiv etiler

“Emanet oyları geri istiyoruz”

Demokrat Parti Genel İdare Kurulu üyeliği görevini 5 dönem sürdüren İl Başkanı Aşkın Çelik, geçmiş dönemlerde baraj kaygısıyla diğer siyasi partilere kayan emanet oyları geri istediklerini söyledi. 

15-05-2018 16:52

İYİ Parti listelerinden seçimlere girecek olan DP’nin Denizli İl Başkanı Aşkın Çelik, geçmişte diğer siyasi partilere giden emanet oyları geri almak için seferberlik ilan ettiklerini açıkladı. Demokrat Partililerin geçmiş dönemlerde yapılan seçimlerde partinin durumundan dolayı diğer partilere oy verdiklerini anlatan Çelik, “Geçmişte yaptığımız temaslarda partimize yıllarca gönül vermiş insanlar diğer partilere oy vereceklerini söyledi. Bizler de onların tercihine saygı duyduk. Cumhurbaşkanlığı ve erken genel seçimlerde İyi Parti listesinden seçimlere katılacak olan Demokrat Parti olarak emanet oylarımızı geri istiyoruz” dedi. 

DP’lilere seslendi
Çelik, “Partililerimizi ana ve baba ocağına yani yuvamıza tekrar bekliyoruz. Partililerimizi, genel başkanımız tek siyaset bilimci lider olan Gültekin Uysal ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in etrafında birleşmeye davet ediyoruz. Bu mesele vatan, bayrak, ezan, ülke, özgürlük, demokrasi, cumhuriyet meselesidir.  Bu seçim demokratlar için iyi bir fırsattır. Özlenen günler geri geliyor. Daha önce dile getirdiğimiz gibi kırat mecliste olacak” diye konuştu.

“Seferberlik ilan ettik”
Makam ve mevki beklentisinde olmadıklarını yineleyen Çelik, “Bizim illaki bir yerlerde, listelerin içinde olup olmamamız çok lazım değil. Genel Başkanımızın inisiyatifi doğrultusunda bizlere verilecek her türlü göreve hazırız. Dün olduğu gibi, bugün ve yarın da partimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Meral Akşener’i Cumhurbaşkanı yapmak, mecliste çoğunluğu sağlamak adına çalışmalar yapacağız. 19 ilçemiz ile seferberlik ilan ettik. Bütün ilçe teşkilatlarımız ile varımızı yoğumuzu ortaya koyarak gayret göstereceğiz” dedi.
 Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - “Emanet oyları geri istiyoruz”
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör