etiler poyrazoğlu otomotiv

Ellerinize sağlık

Okulların açılmasına sayılı günler kala gelecek nesillerin yetişmesinde büyük paya sahip öğretmenlerin fedakarlıklarına bir yenisi daha eklendi. Hulusi Kulaklı Ortaokulu’nda görev yapan öğretmenler alkışlanacak bir hareket sergileyip tüm sınıflardaki masa ve sıraları tamir edip, bakımdan geçirdi.

15-09-2018 10:54

Denizli’de 200 bine yakın öğrenci pazartesi günü çalacak zille ders başı yapacak. Aileler yeni eğitim öğretim yılı için çocuklarının ihtiyaçlarını karşılarken, Milli Eğitim Müdürlükleri ve okul yönetimleri de son hazırlıklarını yapıyor.  Öğrencilere iyi  koşullarda eğitim vermek isteyen öğretmenler zaman zaman örnek davranışlara imza atıyorlar. Bunlardan biri de Hulusi Kulaklı Ortaokulu’nda yaşandı. 

Hulusi Kulaklı Ortaokulu’nda görev yapan öğretmenler okullar açılmadan tüm sınıflardaki masa ve sıraları tek tek elden geçirdi, bakımlarını yaptı. Bakım gereken masa ve sıraları tek tek okul bahçesine çıkaran öğretmenler el aletlerini alıp, marangoz gibi çalışarak tamiratını ve bakımlarını yaptı. Günler süren çalışmaları tamamlayan fedakar öğretmenler, pırıl pırıl sınıflarda öğrencilerini karşılayacak.

 Hulusi Kulaklı Ortaokulu öğretmenlerinden Mehmet Fatih İrioğlu, okullar açılmadan hummalı bir şekilde yürüttükleri bakım onarım çalışmalarını bitirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Öğretmen olarak her birimizin ana temennisi bütün öğrencilerimizi geleceğe donanımlı ve topluma katkı sağlayan bireyler olarak yetiştirmek. Eğitim öğretim yılında veya dışında öğrencilerimize her türlü eğitimsel desteği vermeye devam ediyoruz. Bunun yanında okulumuzda görevli öğretmenler olarak; öğrencilerimizin okulumuzda ve sınıflarında en iyi fiziki şartlara sahip olarak eğitim almalarını sağlamak için kolları sıvadık. Sıraları, masaları bir bir elden geçirdik. Bu çalışmalarımızı okullar açılmadan tamamlamanın da mutluluğu içindeyiz. Her şey çocuklarımız için” dedi.

Filiz YIĞNAK

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Ellerinize sağlık
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör