etiler poyrazoğlu otomotiv

‘Ekonomiye dönelim’ talebi

31 Mart Yerel Seçimlerinin ardından MÜSİAD’dan yapılan yazılı açıklamada, “31 Mart Yerel Seçimleri sonunda hedefimiz, ekonomik istikrar ve kalkınmaya yönelik olmalıdır” denildi. GESİFED Başkanı Aysun Nalbant ise, “Yerel seçimler tamamlanmıştır. Ulusal ölçekte ekonomi politikalarının iyileştirilmesini bekliyoruz” dedi.  

02-04-2019 11:09

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Denizli Şube Başkanı Mehmet Akgün ve Güney Ege Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (GESİFED) Başkanı Aysun Nalbant, yerel seçimlerin ardından yazılı bir açıklamada bulundu. Seçim ertesinde yapılan yazılı açıklamalarda, kazanan tüm adaylara ‘başarı’ temennisinde bulunuldu, ekonomiye yönelik mesajlar verildi.

Akgün: Hedef ekonomi ve kalkınma olmalı

MÜSİAD Başkanı Mehmet Akgün, “Ülkemizin yeniden büyüme trendini yakalaması ortak gayemiz olmalıdır. Yerel Seçim sonuçlarının Denizli’miz ülkemiz ve milletimiz için hayırlar getirmesini dileriz.  Kazanan tüm belediye başkanlarını tebrik eder ve tüm belediye başkanlarına belediyeciliğin, halkın hizmetlere erişimi bakımından hayati öneminin idraki ile başarılı bir görev süresi temenni ederiz. 31 Mart Yerel Seçimleri sonunda hedefimiz, ekonomik istikrar ve kalkınmaya yönelik olmalıdır. 4.5 yıllık seçimsiz bir yönetim sürecinde kamusal dönüşümlerin tamamlanması, ‘Yeni Ekonomik Plan’ sonrası ortaya konacak ekonomik reformların netleşmesi, üretim-yatırım-ihracat hattında yeniden biçimlenen ekonomik modellerin uygulamaya konması, istihdamın desteklenerek sosyal refah ortamının iyileştirilmesi ve ülkemizin yeniden büyüme trendini yakalaması ortak gayemiz olmalıdır” dedi.

Türkiye’yi uluslararası rekabet alanında güvenilir bir yatırım ortamı ve ticaret partneri haline getirecek kalıcı, uzun vadeli ve çok yönlü yapısal değişimlerin bir an evvel hayata geçirilmesi talebinde bulunan Akgün “İş ve sermaye dünyasının en yaygın örgütü olarak elimizden gelen her desteği sağlamaya hazır olduğumuzu belirtiriz.  ‘Meselemiz Türkiye Olsun’ diye çıktığımız yolda ‘Meselesi Türkiye’ olan herkesin ortak çağrısının hevesle ve coşkuyla bu ülkeye hizmet etmek olması gerektiğinin altını bir kez daha çizeriz.  Seçim sonuçları hepimize hayırlı ve uğurlu olsun. Yeni dönem, Türkiye için şahlanma vakti olsun dileriz” diye konuştu.

Nalbant: Reform odaklı çalışmalar başlamalı

GESİFED Başkanı Aysun Nalbant ise, “Yerel Seçimler tamamlanmıştır. Ulusal ölçekte ekonomi politikalarının iyileştirilmesini,  daha ağırlıklı olarak dönüş yapılmasını ve bir an evvel reform odaklı çalışmalara başlanmasını beklemekteyiz.  Her daim ifade ettiğimiz üzere, bugünden itibaren  yolumuz; demokrasinin geliştirilmesi, sürdürülebilir kalkınmanın sağlanması, kamu harcamalarının makul seviyelere indirilmesi, kamuda denetlenebilir-şeffaf çalışma ilkelerinin benimsenmesi, planlı ve projeli çalışmaların kamu-STK işbirlikleriyle halkı tatmin edecek şekilde yapılandırılması,  yargının evrensel hak ve özgürlük anlayışına dayalı bağımsız işlerliğinin daha fazla sağlanması, yurtta ve dünyada barış dilinin benimsenmesi, kucaklayıcı ve kapsayıcı yerel politikalar oluşturulmasıdır.

Yerel seçimi, halkın oylarıyla göğüsleyerek kazanan  tüm adaylara  başarılı çalışma dönemi diliyor, sonuçların şehrimize-bölgemize ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyoruz” dedi.

Tefenlili: Seçim gündemden çıkmalı

Denizli Tüccar, Sanayici ve İşadamları Platformu Dönem Sözcüsü, Denizli Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Tefenlili ise, yerel seçimlerden sonra gündemin ekonomi olmasını istedi. Seçilen adaylara başarılar dileyen Tefenlili, “Artık seçim gündemden çıkmalı, gündemimiz ekonomimizi daha fazla kalkındırmak olmalı. Seçimlerin tamamlanmasıyla ülkemizde önümüzdeki 4.5 yıl seçim olmayacak. Bu 4.5 yıllık süreç ekonomimizi kalkındıracak adımların atılması için güzel bir fırsat. Artık ekonomi üzerine yoğunlaşmalı, ekonomimizi güçlendirerek kalkınmamızı sürdürmeliyiz. Hedefimiz dünyanın en güçlü ekonomilerinden birine sahip olmaktır. Bu noktada hükümetimize, işdünyamıza büyük görevler düşüyor. Seçim geride kaldı. Artık yapısal reformların, çok çalışmanın zamanı. Daha çok üretip daha fazla yatırım yapıp daha çok istihdam yaratmalıyız” diye konuştu. Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - ‘Ekonomiye dönelim’ talebi
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör