EKONOMİST 500’DE BEREKET  DAMGASI

Ekonomist Dergisi’nce 2017 yılı ciroları dikkate alınarak gerçekleştirilen Anadolu 500 araştırmasında, Bereket Enerji Grubu’ndan 8 şirket sıralamaya girmeye başardı. 

02-10-2018 12:11

Anadolu kaplanlarının belirlendiği araştırmada, İstanbul, Ankara ve İzmir’deki şirketler değerlendirmeye alınmadı. Bu nedenle, grup şirketleri arasında ciro büyüklüğünde 1. sırada olan Gediz Elektrik Perakende Satış A.Ş. ile 3. sırada bulunan İzmir merkezli GDZ Elektrik Dağıtım A.Ş. listeye giremedi. 

Bereket Enerji Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ceyhan Saldanlı, Ekonomist Dergisi’nin araştırmasında gruba bağlı 8 şirketin ilk 500 içinde yer almasının gurur verici olduğunu belirterek, ‘’ İstikrarlı bir şekilde büyümemizi sürdürüyoruz. Enerji sektörü; yüksek teknoloji, bilgili ve deneyimli kadrolar ve yüksek finansman gerektiren bir sektördür. Böyle bir sektörde 10 bini aşkın çalışanımızla ülkemizin 2023 hedeflerine ulaşması için büyük çaba gösterdik ve göstermeye devam edeceğiz. Enerji sektörü için her çabamız Türkiye’nin geleceği, Türk halkının mutluluğu içindir” dedi. 

Ekonomist Dergisi’nin araştırmasında, ilk 500’e Bereket Enerji Grubu bünyesindeki Aydem 11., ADM Elektrik Dağıtım 68., Yatağan Termik 103, Bereket Elektrik 106., Bereket Enerji 120. Çatalağzı Termik 140., Elsan 174., GDZ Enerji 327. Sıradan girme başarısı gösterdi.

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - EKONOMİST 500’DE BEREKET  DAMGASI
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör