etiler poyrazoğlu otomotiv

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'den 'döviz' açıklaması

Ekonomi Bakanı Ak Parti Denizli Milletvekili  Zeybekci, döviz kurundaki yükselişe ilişkin, "Ben bunun geçici olduğunu düşünüyorum, bunu hep beraber göreceğiz" dedi

27-10-2017 17:42

Ekonomi Bakanı ve Ak Parti Denizli Milletvekili Nihat Zeybekci, döviz kurlarının yükselişi ile ilgili yaptığı açıklamada, “Türkiye'ye  1.1 euro civarında kaynak verdiler. Bunların Türkiye'de kullanma şartları vardır. Dün kendileri de açıkladı. Biz de söylüyoruz yalan. Gerek kurla, gerekse faizle ilgili rant almak isteyenlerin işleri. Bizim işletmemiz yani Türkiye'nin kamuyla özel tüm borçlarımıza bakınca, elimizdeki nakite de bakınca sıfır problem. O kadar net söylüyorum. Türkiye ile bu spekülatif haberler” dedi. 

"DÖVİZDEKİ YÜKSELİŞ GEÇİCİ"
Merkez Bankasının imkan ve kaynaklarıyla piyasadaki spekülatif hareketlere müdahale etmesini doğru bulmadığını da vurgulayan Zeybekci, “ Dokunmamak lazım, müdahale etmemek lazım. Spekülatif hareketlere karşı yapılabilecek en etkili çalışma budur. Şu an gelinen kur noktası kesinlikle reel değildir. Dövizdeki yükselişin geçiçi olduğunu hep birlikte göreceğiz. Aşırılı değerli dolar ABD ekonomisi için değerli ve sürdürülebilir değildir” diye konuştu. 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'den 'döviz' açıklaması
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör