poyrazoğlu otomotiv etiler

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci,  Denizli’ye yapılan enerji yatırımlarını açıkladı.

Ekonomi Bakanı Zeybekci, Denizli’ye AK Parti iktidarları döneminde enerji alanında 2.48 milyar lira tutarında yatırım yapıldığını açıkladı. Zeybekci, “Enerji alanında Türkiye’de büyük yol kat edildiğini görüyoruz. Tüm bu yatırımlardan Denizli’miz de elbette payına düşeni aldı, almaya da devam edecek” dedi. 

13-06-2018 12:22

Denizli’de 24 Haziran seçimleri kapsamında temaslarını sürdüren Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli’ye 16 yıllık AK Parti iktidarları döneminde enerji ve tabii kaynaklar alanında 2,48 milyar lira yatırım yapıldığını belirterek,  “Enerji alanında Türkiye’de büyük yol kat edildiğini görüyoruz. Tüm bu yatırımlardan Denizli’miz de elbette payına düşeni aldı, almaya da devam edecek. Allah’ın izni milletimizin bizlere göstermiş olduğu teveccühle yolumuza 24 Haziran’dan sonra ilk günkü aşkla devam edeceğiz” diye konuştu. 

5.4 milyondan 135.2 milyona 

Denizli’ye 2002 yılında elektrik üretim tesisleri yatırımı dahil 5,4 milyon lira enerji yatırımı yapılmışken, bu tutarın geçen yıl itibarıyla 135,2 milyon lira milyon liraya yükseldiğini aktaran Zeybekci, iktidarları dönemini kapsayan 2003-2018 yılı Nisan ayı arasında  elektrik için 2,2 milyar liralık yatırımın yapıldığının altını çizdi. Zeybekci, “Enerji ve doğal kaynaklar sektörünün her alanına yatırım yapıyoruz. Hamdolsun bugüne kadar söz verdiğimiz ne varsa yaptık.  Denizli’mizin  ihtiyaçlarını karşılamak için canla başla çalıştık. Bizler halka hizmetin Hakk’a hizmet olduğuna inanarak çalıştık. Birileri gibi farazi sözlerle vatandaşımızı oyalamadık. Vatandaşımızın ihtiyacı neyse tespit edip yatırımlarımızı bu doğrultuda planladık. Gönlümüzdeki bu vatan aşkı, Denizli sevdası sürdükçe de son nefesimize kadar bize verilen her görevin hakkını vermeyi borç biliriz” ifadesini kullandı.

Madencilik sektörüne 27.6 milyon lira 

Benzer şekilde 2003-2018 Nisan ayı arasında madencilik sektörüne 27,6 milyon lira, petrol ve doğalgaz sektörüne 257,8 milyon lira yatırım yapılmasını sağladıklarını belirten Zeybekci, “Bu yatırımların devamı için gece gündüz çalışan Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere AK Parti’ye gönül vermiş tüm vatandaşlarımıza bizlere bu zamana kadar göstermiş oldukları teveccühten ötürü teşekkürü borç bilirim. İnşallah bu can bu bedende oldukça ilk günkü aşkla hizmetlerimize 24 Haziran’dan sonra da devam edeceğiz. Sadece enerji alanında değil tüm alanlarda şahlanan bir Türkiye şahlanan bir Denizli için yolumuza devam edeceğiz”  dedi. 

Zeybekci, Denizli’ye son 15 yılda enerji ve tabii kaynaklar alanında 2,48 milyar lira yatırım yaptıklarını kaydederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“İhtiyaca cevap verdik, vizyon şehrimizin elektrik üretimini artırdık. AK Parti hükümetleri olarak Cumhurbaşkanımızın önderliğinde modern dünyanın şartlarına uyum sağlayabilecek her türlü yeniliği takip ettik. Özellikle enerji alanında Türkiye’de büyük yol kat edildiğini görüyoruz. Tüm bu yatırımlardan Denizli’miz de elbette payına düşeni aldı, almaya da devam edecek. Allah’ın izni milletimizin bizlere göstermiş olduğu teveccühle yolumuza 24 Haziran’dan sonra ilk günkü aşkla devam edeceğiz”

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci,  Denizli’ye yapılan enerji yatırımlarını açıkladı.
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör